Rubriky
Nákupy

Co je doma…

Jako malý jsem tomu nerozuměl vůbec. Až časem jsem pochopil oč jde, ale měl jsem z toho jen psinu. Inu, nerozumné mládí. Dnes se na to již nedbá a ženich je raději, když má nevěsta auto než výbavu.

Za našich stařenek to však bylo víceméně povinné. I ta nejchudší děva ji měla. Nebylo nikde přesně psáno, co to má být a kolik, ale všichni věděli, oč zhruba kráčí. Byly to peřiny, povlaky, ručníky, pleny, a takové ty látkové věci. K nim se pak dalo ještě třeba počítat vybavení kuchyně, ale to už nějak nikdo nerozebíral.

polštářky

Dneska to není žádný problém, zajde se do obchodu a koupí. Stejně jako peřiny, kterým se již říká deky a k nim polštáře. Povlečení na ně se pořídí až později.

Dnešní dívenky se ptají, jakou velikost polštářů. Já, když jsem se kdysi zabýval prodejem těchto věcí, tak jsem byl poučen, že Japonci si kupují polštářky malé, protože pod hlavu to naprosto stačí. Na jednu stranu je to pravda, nevím, proč máme tak velké polštáře. Zase na stranu druhou, řádně zmuchlaný, to by věc. Dnešní již tak zmuchlat nejdou.

Dnes je možno všechno koupit menší. Například polštáře 40×40 mohou sloužit přesně pod hlavu, nebo jen jako dekorace. Ale mi slouží i pod zadek, když sedím nízko. A protože je mám doma, mohu na ně napsat jen samou chválu. U mne slouží jak pod hlavu, tak pod opačnou část těla a několik jich mám také jako dekoraci. Ovšem když přijede návštěva na noc, mají je pod hlavou.

polštářek jako dekorace

Cena, kterou zde uvidíte jinde rozhodně nenajdete. Že ji nevidíte, aha. Tak to musíte kliknout na odkaz výše. To je to jinak barevné písmo. A hned uvidíte jak výrobek, tak i tu cenu. Ta je opravdu přímo skvělá a jinde je za méně rozhodně nepořídíte. A že jsem se díval skoro všude.

Vy tedy také neváhejte a ihned objednávejte. Polštářky se vám doma rozhodně neztratí a poslouží k více příležitostem. Uvidíte, že koupě nebudete nikdy litovat.

Rubriky
Nákupy

Jak bezpečně přepravovat ovoce

Volte raději plast, než dřevo

Přeprava ovoce a zeleniny od pěstitele až ke koncovému zákazníkovi na trhu bývá někdy složitá a zdlouhavá. Velmi záleží na tom, za jakých podmínek a jakým způsobem k tomu dojde, a to nejen co se týče transportních vozidel, ale zejména přepravních boxů.

Dříve se zemědělské produkty přepravovaly zejména v dřevěných bednách či bedýnkách, mě to logiku, neboť dřevo bylo dostupnou surovinou pro jejich výrobu a přepravky snesly i poměrně velkou zátěž. Mělo to však určité nevýhody. Především se velmi špatně na sebe bedýnky skládaly, nebylo možné je stohovat do velkých výšek, neboť k tomu nebyly určené a neměly žádný systém západek, které by se do sebe zaklesly. Takový stoh se pak mohl snadno zřítit.

sklizeň cibule

Dalším problémem byla nasákavost vodou a nečistotami, různými kontaminanty, např. ovocnými či zeleninovými šťávami, které vytékaly z plodů, a mohly být vhodným podhoubím pro plísně a hnilobu. V takové bedýnce se pak mohla plíseň velmi rychle rozšířit mezi další plody. Vyčistit pak takovou bedýnku od plísní bylo velmi obtížné, protože se bedýnky vyráběly a stále vyrábí z hrubě opracovaného dřeva bez náročnějších povrchových úprav, jako je např. hoblování, a z hrubého povrchu odstranit všechny zárodky plísní a nečistot je téměř nemožné. A s využitím desinfekčních prostředků se zas tento postup velmi prodraží.

karotka v proutěném koši

Zkuste raději dát přednost plastovým skládacím přepravkám na ovoce. Vyrábí se ze zdravotně nezávadného materiálu, jsou velmi kompaktní, lze je stohovat až do pěti pater a snadno se udržují v čistotě. Nejsou hrubé, jako dřevěné přepravky a jejich povrch neumožňuje tak snadnou kontaminaci plísněmi či hnilobou.

Jak už bylo řečeno, plastové přepravní kontejnery jsou skládací, nezaberou tudíž mnoho místa ve skladech, pokud je zapotřebí je pouze ukládat v prázdném nevyužitém stavu.

Rubriky
Nákupy

Vyrobte si domácí rybízový sirup

Na mnoha českých zahradách roste právě keř červený rybíz. Zralé plody mají měkkou slupku s dužinatým a rosolovitým středem. Rybíz je sice kyselejším ovocem, ale obsahuje hodně vitamínu C. Pokud sníte hrst rybízu, můžete tak pokrýt i doporučenou denní dávku. Vitamín C je třeba tělu pravidelně dodávat, protože naše tělo si ho samo neumí vyrobit. Rybíz také obsahuje červená barviva, která mají vysoké antioxidační účinky. Také obsahuje vitamíny skupiny B, betakaroten a vápník. Rybíz tedy posiluje náš imunitní systém, má čistící účinky, podporuje trávení a podporuje kardiovaskulární systém.

červený rybíz

Plody rybízu dozrávají během léta a vy většinou řešíte, co si s tolika bobulkami počnete. Uvařte si doma rybízový sirup. Výroba je jednoduchá a nenáročná na suroviny. K výrobě budete potřebovat 2 kdy rybízu, půl litru vody, 3 kg cukru a 24 g k. citronové. Natrhaný čerstvý rybíz zbavíme stopek a řádně propláchneme vodou. Rybíz rozmačkáme a zalijeme vodou. Necháme zhruba 24 hodin luhovat.

Po uplynutí dne vodu z rybízu slijeme a přes plátýnko vymačkáme veškerou šťávu z bobulek. Do šťávy přidáme cukr a kyselinu citronovou a zahřejeme asi na 85 °C. Poté sirup plníme do čistých lahví s uzávěrem. Jestliže se na hladině vytvoří pěna, sebereme ji zvlášť. Pěnu do lahví rozhodně nedáváme.

ovocný dezert

Takto uvařený sirup vám vydrží do příštího léta a vy si tak i v zimě můžete vychutnávat tento skvělý sirup. Pokud nemáte čas na vaření sirupu nebo nemáte vlastní rybíz, můžete si Rybízové sirupy 250 ml https://eshop.koldokol.cz/rybizove-sirupy-250-ml/ zakoupit. Rybízové sirupy jsou vyráběny z nefiltrované 100 % šťávy bez zbytečné chemie. V sirupu najdeme třtinový cukr, vodu, rybíz a bio https://www.bio.org/ citrónovou šťávu. Sirup využijete jako lahodný nápoj v domácí limonádě, čaji nebo jen tak naředěný s vodou. Chutnat vám bude i na rýžové nebo ovesné kaši či jako doplněk dalších sladkých jídel.

Rubriky
Nákupy

Když viagru, tak na dobírku!

Povím vám příběh mého kolegy. Pracujeme společně v jedné velké kanceláři už mnoho let. Kromě pracovního přátelství, nás pojí i běžné, lidské. Občas zajedeme spolu někam na kolech, nebo zajdeme na pivo do hospody. Proto si myslím, že ten příběh říci mohu. Stejně kolegu nejspíše neznáte. Je to sice sympatický chlap, ale celkově jak se říká ňouma. Takový ten mouchy snězte si mě. Je rozvedený a ani se nedivím. Kolikrát jsem si říkal, jak vůbec mohl ke své ženě přijít. A při tom, jaká to byla kočka!

Kolega

Stalo se, že k nám do kanceláře nasáčkovali jednu studentku na praxi. Sotva přišla a byla nám představena a vysvětleno, co u nás bude dělat, jsme začali mít své tajné plány. Tedy alespoň já. A dával jsem je najevo, jak se patří. Krásnou, skoro o 30 let mladší blondýnku jsem zahrnoval komplimenty, vtípky, narážkami. Byl jsem přímo poctěn, když mě několikrát doprovodila na oběd. Krásně se smála a v očích mívala nádhernou jiskru. Myslel jsem, že už jsem v útočném pásmu.

V ten den, kdy jsem se rozhodl, že zaútočím na branku, se stalo něco divného. Vešel jsem do kanceláře zrovna v okamžiku, kdy ona krásná blondýnečka seděla, ne zrovna cudně, na stole mého kolegy. Nemohl jsem si nevšimnout, jak nenápadně vysoukal ruku zpod její sukně. Den stál za nic. Bez boje jsem blondýnku přenechal kolegovi. On je sám, já ženatý. Tak to má asi být. O pár dnů později jsem zastihl kolegu totálně rozpoloženého. Po krátkém přemlouvání mi vyprávěl včerejší zážitek s blondýnkou. Nějak ji dostal k sobě domů. Vytáhnul víno, a protože už spolu něco vypili v restauraci, byla mladičká blondýnečka brzy docela rozjetá. Sama si rozepnula košili, zbytek nechávala na kolegovi. Nebránila se, ba naopak dělala všechno možné, aby ji svlékl co nejrychleji.

Brzy byla připravená

Prý se mu velmi zručně podařilo rozepnout podprsenku a také s kalhotkami byl brzy hotov. A zatímco si jedna ruka hrála s pevnými hroty ňader a druhá se snažila dostat co nejhlouběji, on sám cítil, že je něco špatně. Brzy to pochopil naplno. Nedosáhl erekce, aby si to mohl s blondýnkou vyřídit. Ze situace se nějak vylízal, ona byla docela spokojena a on se rozhodl pro koupi Viagry. A protože je strašně stydlivý pořídí si viagru na dobírku http://www.erectmax.cz/blog/viagra-na-dobirku/.

Rubriky
Nákupy

Štětovnice je speciální ocelový komponent i pro vodní stavby

Víte, co je to štětovnice? Kdo toto slovo ještě nikdy neslyšel, možná se dovtípí, že půjde o nějaký malířský štětec nebo o cosi, co má s malováním leccos společného. Ve skutečnosti jde o něco https://www.vzhurudolu.cz/pristupnost úplně odlišného, s čím se můžete potkat na některých místech v exteriéru, docela volně přístupných. Kupříkladu na jezech, které přepažují říční toky.

ocelové štětovnice

Na štětovnice si dejte pozor

Někteří zkušení vodáci vás budou včas varovat, abyste si rozmysleli splouvání jezu se štětovnicí. Může se to stát osudné pro laminátové lodě, polyetylenové kánoe i nafukovací rafty, kajaky či kánoe. Štětovnice je ocelový profilovaný silnostěnný plech, je to perfektní materiál, s nímž stavbaři rekonstruují a staví jezy, ale i mosty, přístavní mola, nábřežní zdi a hráze a další vodní stavby. Štětovnice dokáže zastavit vodní průtok a tím umožnit výstavbu bednění pro železobetonové konstrukce mostních pilířů, ale také se s úspěchem již mnoho let využívá pro zpevnění konstrukcí jezů na řekách v celé České republice.

jez Pokorný na Lužnici v Táboře

Patříte-li tedy i vy do rodiny vodáků, dávejte pozor na říční jezy, které jsou štětovnicemi obdařené, a které vám tu mohou způsobit problémy zvláště při nižším stavu vody. Ocelový profil může zasahovat těsně nad betonový profil jezu, a stát se nebezpečným ostrým nástrojem. Opatrní byste měli být nejen při splouvání, ale i při pohybu na jezu a při koupání, abyste se o štětovnici nezranili. Za extrémně nízkého stavu vody, kdy řada jezů není vůbec splavných, si však štětovnici můžete prohlédnout zblízka a osahat. Můžete to udělat třeba v Plané nad Lužnicí, tamní jez bývá v létě často téměř na suchu a štětovnice (larseny) jsou tu k vidění i k osahání poměrně často. Vedle jezu se nachází také pěkné městské koupaliště, plavecký bazén 25 m a kurty na nohejbal, odkud můžete přímo ocelové larseny nerušeně pozorovat a přemýšlet i o ceně štětovnic.

Rubriky
Nákupy

S trampolínou bude svět kolem vás veselejší

Nebudete se na svět tolik mračit – každý z vás jistě dobře ví, co znamená výraz „blbá nálada“. Pokud vás to postihuje poměrně často a hledáte rychlý únik z této blamáže, vyzkoušejte tři věci, poměrně účinné. Za prvé dodávejte do organismu více hořčíku, který bývá jednou z příčin depresí. Za druhé omezte kávu s kofeinem a dejte si raději kávu z cikorky, obohacenou o některou z ájurvédských adaptogenních bylin, které v těle upraví hormony a zredukují vliv stresu. A za třetí si každý den dopřejte skákání na trampolíně.

skákání na trampolíně

Masážní ponožky – hopsání na trampolíně dokáže velmi rychle navodit dobrou náladu díky hormonům, které se v krvi objeví po fyzické námaze. U trampolín je to ještě snazší tím, že vám stačí jen pár minut skákání. Nemusíte se tu mučit jako v posilovně dlouhé hodiny, anebo venku půl hodiny běhat po parku. A chcete-li prožitek ještě více zintenzivnit, můžete si navléci masážní ponožky s drobnými výstupky, anebo si do ponožek vložit masážní stélku, tím budete více stimulovat reflexní body na chodidlech.

holčička na trampolíně

Bude se vám lépe spát – skákání večer před spaním může nahradit i procházku parkem, nemusíte kvůli tomu nikam daleko chodit, zvláště pak, není-li venku zrovna vlídné počasí. Pět minut skákání vám vynahradí dvacetiminutovou procházku.

Bude se vám lépe trávit jídlo – sedavá zaměstnání jsou nevýhodná v tom, že jsme omezováni v pohybu a fyzické námaze a tu pak doháníme různými sporty. Potřebujeme na to spoustu času a také musíme někam docházet či dojíždět. Trampolínu můžete mít doma na zahradě nebo v pokoji, a tím pádem je cvičební nástroj přímo na dosah ruky. Skákání na trampolínách v akci a ve výprodeji 4jumping Goodjump bude podporovat i práci srdečního svalu a tím pádem lépe prokrvovat vnitřní orgány. Budete lépe spalovat kalorie a trávit pokrmy, tedy pochopitelně to neznamená skákat ihned po jídle, podpora trávení cvičením na trampolínách se týká doby, kdy je potrava již posunuta ze žaludku do tenkého střeva.

Rubriky
Nákupy

Užívejte si hudebního nástroje

Rozvoj myšlení

Rozhodně je dobré mít nějaký koníček, protože při něm přijdeme na jiné myšlenky, užijeme si zábavu a tak dále. Pro každého je to jiná činnost, přičemž příkladem je hra na hudební nástroj. Jedná se o specifický koníček, protože není pro každého, kdy dost záleží na našem hudebním sluchu, schopnosti vnímat hudbu a tak dále, ovšem pro někomu může vydržet celý život. Jestliže budete vybírat koníček pro své dítě, tak můžete rozhodně zvážit hudební kroužek, ale hlavní slovo nechte na dítěti, protože je důležité, jestli by jej vůbec takový koníček bavil.

elektrická kytara

Rozhodně má hra na hudební nástroj pozitivní vliv na rozvoj dítěte. Přeci jen hrát na nějaký nástroj vyžaduje dobrou koordinaci a zapojení těla i mysli. Rozhodně nám udělá radost, když se posouváme kupředu a zvládáme hrát stále náročnější písničky. Sami si nejdříve hru na hubení nástroj můžete vyzkoušet, abyste došli k tomu, jestli by Vás vůbec bavila a máte čas stále se v tomto oboru učit a trénovat.

Kytara akustická nebo elektrická

Řadu lidí zaujme kytary, kdy de není čemu divit, protože opravdu má své kouzlo. Záleží však na tom, jaký typ zvolíte, protože základní dělení je na akustické a elektrické. Akustická je samozřejmě klasika, kdy využíváme vnitřního prostoru kytary a ta nám vydává určitý zvuk. Dnes je hodně rozšířený i druhý typ, kdy o výsledný zvuk se starají především elektrické součástky a zesilovač.

detail kytary

Rozhodně není jenom jedna elektrická kytara, protože jich máme mnoho typů, takže si můžeme vybrat třeba podle žánru, který bychom chtěli hrát. Abychom však dosáhli potřebného zvuku, který bude mít oproti tomu obyčejnému lepší šmrnc, tak není problém koupit si kytarový efekt. Za pomocí něj dosáhneme určité změně zvuku, přičemž u těch kvalitních se kvalita zvuku nijak nezhoršuje. OCD Distortion pedal si skutečně lidé chválí, přičemž za svou cenu nabídne opravdu hodně a při hraní dokáže spoustu parády.

Rubriky
Nákupy

Společenské šaty na maturitní ples

V zimní sezoně začínají plesy. Maškarní, myslivecké, hasičské, maturitní a tak dál. Nejvýznamnější pro mladé dívky je maturitní ples, před zkouškou dospělosti. Maturitní ples si snad žádná dívka nenechá ujít a je to pro ně ples, který si budou pamatovat a vzpomínat na něj až do smrti.

šaty

Co je to ten maturitní ples, který je tak studenty očekávaný?

Je to vlastně nějaké zakončení střední školy vyučení s maturitní zkouškou. Organizují ho sami studenti před zkouškovým obdobím. Zarezervují si nějaký sál, kde by se ples mohl konat. Zajistí si občerstvení a určitě nesmí chybět učitel a učitelé, kteří třídu učili.

Ale vraťme se k spět k tématu společenské šaty z Prahy.

Určitě jako rodič, matka či otec taky očekáváte ten hle velký den. Kdy vaše holčička už není ta malá princezna s culíky, ale už sní roste velká dáma. A teď hrajete v hlavní roli i vy. Pomoci s výběrem maturitních šatů. Určitě jakož to vy otcové, necháte tuhle důležitou roli na svých dámách. Maminka s dcerou si určitě poradí i bez vás a vy se pokojně můžete usadit na gauč a koukat na zápas. Zatím co vaše dcera si zkouší jedny šaty za druhé. A stále nenašla ty pravé, které pro ní budou ty nejkrásnější. Ale co patří k šatům, samozřejmě společenské boty (střevíce, boty na podpatku), krásně vlnité nebo vyčesané vlasy, určitě i make-up, ale takový, který všechen ten protancovaný večer vydrží.

plesové šaty

Pro společenské šaty si můžete zakoupit v kamenné prodejně, nebo si přímo vybrat na na našem webu. Mají nespočetný výběr a určitě si tam vaše dáma ty své pravé vybere. A tak okouzlí celou třídu a třeba i svého partnera, který tam na ní bude čekat. Vybrat si ty pravé šaty, které nám padnou je ohromně velký oříšek. I tady u výběru společenských šatů se fantazie meze nekladou. Třeba si vyberete princeznovské, nadýchané šaty o jakých jste snila, když jste ještě byla malá holka.

Rubriky
Nákupy

Uchovávání věcí bude o dost snažší

Každý, kdo disponuje nějakými věcmi, určit potřebuje úložné prostory. Potřebujeme ukládat drogerii, oblečení, kosmetiku, ale zejména jídlo a drobné předměty. Určitě se vám už někdy stalo, že jste měli třeba nasekané bylinky, ale klasická plastová krabička byla moc velká a v mrazáku nebo ledničce zabírala zbytečně moc místa. Pokud i vy bojujete s místem v lednici, mrazáku, šuplících, zkrátka kdekoliv, mohly by pro vás být řešením uzavíratelné zip sáčky. Jsou to sáčky z pevného plastu, které se dají zavřít a kdykoliv znova otevřít. Díky své pevnosti mají dlouhou životnost, a lze je používat opakovaně, což je jedna z jejich obrovských výhod.

sušenky v sáčku

Mnoho lidí využívá tento typ uskladňování potravin právě z důvodu opakovaného používání, takže dochází ke snižování produkce plastů. Jsou vyrobeny z velmi pevného plastu, tudíž do nich můžete dát téměř cokoliv, samozřejmě s výjimkou ostrých předmětů. K dispozici máme mnoho rozměrů, takže nemusíte hrstku kopru uchovávat v obřím sáčku. Někteří lidé v nich uchovávají dokonce i tekuté potraviny. Nebojte se toho, a zkuste to taky. Nepoškozený zavřený sáček vám rozhodně nevyteče.

průhledný sáček

Určitě i vy doma používáte sáčky snad na všechno. Jenže většinou je po prvním použití asi vyhodíte. Málokdo se snaží jakýkoliv druh sáčku používat znova. Myslete trochu ekologičtěji, a raději investuje do kvalitnějších a pevnějších kusů, které vydrží déle než klasický mikroten.

Sáčky mají mnoho využití. Kojící ženy je používají k uchovávání mateřského mléka, můžete si v nich vyrábět led, nebo si do nich balit malé cestovní lahvičky s kosmetikou, když jedete na dovolenou. V neposlední řadě se dají velmi dobře používat například na uchování semen, přírodních dekoračních materiálů, nebo v nich můžete skladovat třeba malé kousky stavebnic, zkrátka cokoliv co je malé a těžko byste to hledali.

Rubriky
Nákupy

Reklamní potisk na oblečení

Nejčastěji se setkáváme s potisky triček s krátkým i dlouhým rukávem. Jedná se o reklamní tah firem, jak se zviditelnit a zároveň věnovat dar svým zaměstnancům nebo klientům. Zároveň nemůžeme opominout rozsáhlé sportovní odvětví, kde potisk reklamního oblečení a předmětů znamená velký business. Při každém hokejovém či fotbalovém zápase na tribunách vidíme fanoušky oblečené v barvách svého týmu se stylovými doplňky, šálou nebo čepicí. Bez možnosti potisku by zápasy ztratily částečně své kouzlo. Vždyť právě příprava na velká utkání s doladěním detailů je pro mnohé fanoušky velice, téměř životně důležitá.

sportovní dres

Snad každý se setkal s firemním dress codem, kde nechyběl aspoň malý znak firmy. Profese reprezentující svoji firmu, ať už prodavače nebo obchodní zástupce, či třeba některé řidiče kamionů, vidíme ve firemním oblečení, kde tak dělají reklamu svému zaměstnavateli a zároveň působí jako součást týmu. Stejně tak si například hotely označují své osušky i ručníky. Působí tak esteticky lépe a zároveň odradí některé nenechavé zájemce odnést si suvenýr z pobytu domů.

Dalším důvodem k reklamnímu potisku může být přání maloodběratele. Některé firmy nabízejí potisk vtipnými motivy nebo si sami můžete navrhnout, co chcete na triko vytisknout. Obdarovaný se pak může dlouho těšit třeba ze své fotografie či potisku vázajícímu se k životní události.

tričko s potiskem

Reklamní potisky triček se vytváří několika způsoby. Prvním je sítotisk určený hlavně pro větší zakázky, ale je možné ho realizovat ručně i pro ty menší. Druhým způsobem je transferový tisk, kde se motiv zažehluje z přenosového papíru pomocí lepidla. Třetím je digitální tisk, který se hodí na foto motivy a tiskne se speciálními inkousty, které vydrží praní do 40 °C. Posledním je výšivka, často používaná právě ve sportovní branži. Výšivka má tu výhodu, že jde použít u různých druhů materiálů.