Rubriky
Finance

Pro koho jsou určeny nebankovní hypotéky?

Podmínky hypotečních úvěrů se s každým rokem zpřísňují, k tomu připočtěme ještě neustále se zvyšující cenu nemovitostí a problém enormních rozměrů máme na světě. Česká republika se dlouhodobě potýká s nízkou kapacitou nájemních bytů, to má za následek jediné, neustále šponování jejich ceny. V některých oblíbených lokalitách v hlavním městě již cena za metr čtvereční převýšila hranici 135 000. Do jakých výšin může tato hodnota růst je ve hvězdách, jen tak se ale nezastaví. Je pochopitelné, že i v důsledku stále ze zvyšující průměrné mzdy se narůstajícím cenám nevyhneme. Ovšem to nic nemění na faktu, že centrum Prahy je v tuto chvíli zaslíbeno jen movitým nájemníkům. Střední třída se začíná pomalu koncentrovat do okrajových částí.

Vlastní nemovitost

Bohužel už dávno neplatí, že hypotéka bude nabídnuta každému, kdo o ní přijde požádat. Žadatel musí mít stabilní příjem, přiměřený věk, dobrou finanční minulost, přinejlepším žádné další závazky, mnohdy spolužadatele a žádný záznam v registrech dlužníků. Ze všech těchto podmínek následně banka určí jeho bonitu, tedy schopnost splácení. Pokud je příliš nízká, odchází z banky s nepořízenou. V případě hypotečních úvěrů navíc banka neposkytuje celých 100% hodnoty nemovitosti, ale jen 90%. Zbylých 10% musí pocházet z žadatelových vlastních rezerv, případně ze spotřebitelského úvěru. Vlivem zvyšující se inflace se však i tato podmínka zpřísňuje.

Počítání peněz

Aktuálně už je poměr 80:20. Tudíž 80% vám banka půjčí a zbylých 20% musíte mít našetřeno. Co to znamená v praxi? Žádáte o hypotéku 3 000 000? Tak 600 000 musíte mít ušetřeno dopředu. I přesto však dychtivost po hypotečních úvěrech nijak neklesá, lidé se totiž bojí dalšího zpřísňování. Americkou nebankovní hypotéku využijí ti, kterým banka žádost zamítne, neboť nebankovní sektor je v tomto ohledu velmi benevolentní.

Rubriky
Finance

Nákup rekreačního objektu

Různé nabídky

Těchto objektů je na našem území celkem velké množství, protože mají rozhodně své kouzlo. Kupují si je například lidé, kteří bydlí ve městě a chtějí třeba o víkendu jet si odpočinout do přírody, což se v dnešní době hodí. Někdo má jen zahrádku se zahradním domkem, kde si můžeme pěstovat vlastní zeleninu, grilovat a podobně. Ještě větší využití má chata, protože zde máme nemovitost, ve které můžeme během sezóny klidně spát, i když počasí zrovna nepřeje a není problém tu strávit několik dní.

chata u jezera

Je i mnoho hezkých lokalit dál od města, kdy sice můžeme zaplatit více, ale bude to místo, kam budeme cestovat rádi klidně mnoho let. Jestliže se rozhodnete pro nákup, tak dávejte pozor na stav, protože je hodně chat, které toho už dost zažili a chtělo by to rozsáhlejší rekonstrukci. Samozřejmě každý má jiné nároky na lokalitu, velikost pozemku, rozměry stavby a další požadavky. Výběr si pečlivě rozmyslete.

Finanční půjčka

Ceny nemovitostí rostou, což platí i o rekreačních objektech, přičemž ještě k tomu je o ně dost velký zájem. Můžete se podívat na inzertní internetový portál, abyste si udělali představu, kolik stojí, přičemž někdy nám nebudou stačit částky ani v řádech statisíců. Abyste tedy nemuseli šetřit několik let, tak si můžete vzít hypotéku na rekreační objekt. Peníze dostaneme řádně vyplacené, takže můžeme nákup realizovat v současnosti a následně si v klidu hypotéku splácet.

rekreační objekt

Nastavení splátkového kalendáře je u každého klienta individuální, abyste se splácením neměli žádné problémy. Nebankovní společnost se ráda podívá na Vaši aktuální situaci, přičemž dojdou k závěru, který bude výhodný pro obě strany. Splátky si můžete natáhnout až na 30 let, což znamená nízkou měsíční splátku, a proto nemusíme mít nijak vysokou výplatu, abychom dosáhli na tuto hypotéku. Můžete si nechat udělat nezávazný propočet.

Rubriky
Finance

Kupte si družstevní byt

Není nic divného na tom, že se lidé po dosažení dospělosti touží osamostatnit. A aby se takové osamostatnění podařilo, musí tito pochopitelně i někde bydlet. Dokud totiž člověk žije u svých rodičů, může sice o svou nezávislost usilovat, jenže je to většinou jako bojovat s těmi pověstnými větrnými mlýny. To znamená, že se sice dílčích úspěchů dosáhnout dá, ale o nezávislosti jako takové se tu pořád ještě mluvit nedá.

O osamostatnění se tedy dá mluvit až tehdy, když se někdo postaví takzvaně na vlastní nohy. Když si tedy dotyčný sežene zřejmě nějaký ten podnájem, aby mohl skutečně žít podle svých představ. Jenže podnájem není právě ideální řešení. Jistě, je to dobrá volba pro ty, kteří na vlastní bydlení stále ještě nedosáhnou, ale má to tolik nedostatků, že je to vlastně jenom z nouze ctnost.

dolary mince

Podnájem totiž nabízejí majitelé nemovitostí s cílem na něm vydělat, a proto je takové bydlení sice nejdostupnější, ale vesměs i hodně předražené. A navíc nebývá takový podnájem navždy, obvykle dříve či později dojde k tomu, že se musí nájemník zase vystěhovat, když to majitel objektu chce.

A proto touží lidé po bydlení ve vlastním. Což je ale natolik drahé řešení, že si to mnozí z nás nemohou dovolit. A nejen že obvykle nemáme našetřeno na koupi vlastního bytu, ale naše finanční možnosti bývají takové, že si třeba nemůžeme dovolit koupit vlastní byt ani na hypotéku. I hypotéky něco stojí, a pokud hrozí, že by člověk nezvládal splácení tak velké sumy, kolik soukromý byt stojí, nedostane třeba ani takovou půjčku.

dolary Kanada

A pak je vlastně ideálním kompromisem hypotéka na družstevní byt. Družstevní byty jsou totiž levnější než ty soukromé, a proto se na ně dá u nebankovní společnosti získat hypotéka i tehdy, když by člověk na tu klasickou nedosáhl. Protože tady stačí půjčit si méně, a tak jsou tu i nižší splátky, jež zvládne více lidí.

A proto se hypotéky na družstevní byty těší popularitě.

Rubriky
Finance

Refinancování stávajícího úvěru je výhodné jen za určitých podmínek

Refinancování je v posledních letech velmi žádanou službou řady bank. Každoročně se o refinancování hypotéky na internetu zajímají tisíce lidí s jediným cílem najít výhodnější úvěr, který jim zajistí nižší úrokovou sazbou, delší dobu splácení nebo nižší měsíční splátky. Jak ale vlastně takové refinancování funguje, co je k němu potřeba a kdy je správná doba?

Fixní doba napoví, kdy je nejlepší doba pro refinancování

Refinancování je výhodné jen v případě, kdy je provedeno v tu správnou chvíli. Řada bankovních i nebankovních společností má nastavenou fixaci úvěrů, během které je předčasné splacení úvěru značně nevýhodné, neboť je pokutována vysokými sankčními poplatky. Po ukončení fixace má však dlužník možnost svou půjčku refinancovat a odejít k jinému poskytovateli, který mu nabídne pro něho výhodnější podmínky. Doba fixace se u různých poskytovatelů liší, někde to může být 5 let, jinde 8, případně deset. Vždy tedy záleží na dohodnutých podmínkách ve smlouvě.

puzzle dům

Před koncem fixačního období úrokové sazby je dlužník obeznámen s novými podmínkami na další fixní období, pokud s nimi souhlasí, smlouva dál běží za standartních podmínek. Pokud jsou ovšem nové podmínky v rozporu s jeho přesvědčením, může žadatel beztrestně odejít k jinému poskytovateli bez jakýchkoliv sankcí a poplatků za předčasné splacení. Refinancování stávajícího úvěru by tedy mělo přijít až za předpokladu, že se věřitel s dlužníkem na nových podmínkách neshodnou.

růžové prasátko

Co znamená refinancovat hypotéku?

V případě, kdy se dlužník rozhodne novou nabídku na další fixní období od stávajícího poskytovatele neakceptovat, má právo splatit svůj úvěr novým úvěrem od jiného poskytovatele. Nový úvěr pak splácí namísto předchozí, ovšem pro dlužníka za výhodnějších podmínek. Důvodů proč refinancovat může být celá řada, je tedy vždy na zvážení dlužníka, zda u stávajícího poskytovatele přetrvá nebo půjde za lepší nabídkou.

Rubriky
Finance

Americká hypotéka, kterou můžete mít se zápisem v registru

Když chcete půjčku, tak byste samozřejmě neměli dělat zbytečné kompromisy, dobré je sáhnout po té nejlepší. Ale co když to není dost dobře možné? Do takové situace se člověk dostane například ve chvíli, kdy ho trápí zápis v registru.
Mít takový záznam znamená vyškrtnout se svého seznamu velkou část poskytovatelů půjček – žádná klasická banka vám v takovém případě nepůjčí. A vůbec nikoho nebude zajímat ani to, že se třeba jedná o naprostou banalitu a hloupé pochybení, které se už nikdy v životě nebude opakovat.čtyři roličky bankovek
Na druhou stranu, díky tomu, že dneska najdete na finančním trhu dostatek společností, kterým podobný přešlap vůbec vadit nemusí, tak by bylo zbytečné plakat kvůli nějaké konkrétní bance. To samé, co by vám zde nabídli, můžete získat i jinde, a třeba v mnohem líbivějším přebalu.
Zkrátka se vypravte do nebankovní společnosti. Tedy pardon, samozřejmě, že je jasné, že ve skutečnosti nikam chodit nemusíte. Protože se jedná o moderní podniky, můžete všechno, co je potřeba, vyřídit pružně přes internet. Postačí vám k tomu několik krátkých minut času, chvilka, během které vyplníte online dotazník s údaji, které důvěrně znáte.
Pakliže chcete celý proces významně urychlit, je ideální, když hned na začátku uvedete také adresu nemovitosti, jakou použijete jako záruku za váš budoucí úvěr. Nebankovní poskytovatelé totiž kladou stejné podmínky jako klasická americká hypotéka – za půjčku je nezbytné se zaručit nemovitostí.myšlenky na peníze, ilustrace, symbol dolaru
Na druhou stranu, právě tato podmínka celou věc značně zjednodušuje. Když budete mít po ruce dostatečnou záruku, pak už není potřeba, abyste se trápili jinými argumenty o své důvěryhodnosti a bonitě. Stačí, když budete mít zároveň dostatečné příjmy na splácení vašich závazků, a můžete čerpat jak klasickou nebankovní hypotéku, tak i americkou hypotéku bez registru. Peníze budete mít v ruce za pár dní, bez čekání, bez zbytečných komplikací, bez starostí.

Rubriky
Finance

Hypotéka bez doložení příjmu, která vám přijde vhod

Získat hypotéku je čím dál těžší. Lidé si v současnosti nemohou příliš vybírat – nejde tedy o to, mít lepší anebo horší hypotéku jako tomu bylo dříve, ale mít alespoň nějakou hypotéku. I to může být problém – nejen kvůli úrokovým sazbám, ale především proto, že banky vyžadují čisté registry, dostatečnou bonitu žadatele, a ještě ke všemu finanční spoluúčast. A dodržet všechny tyto podmínky může být pro mnohé velký problém.sbírka kreditních karet
Nicméně přesto se jedno řešení doslova nabízí – zkrátka zapomeňte na banky a sjednejte si půjčku v nebankovní společnosti!
Požádat o půjčku v nebankovní společnosti je hračka. Je tomu tak proto, že se jedná o moderní instituce, které nevyžadují osobní schůzky, ba naopak šetří váš čas tím, že si půjčku můžete sjednat pohodlně a online.
Není nic jednoduššího a příjemnějšího, než starost o peníze vyřešit rychle a pohodlně přes internet, pouze tím, že vyplníte online žádost o půjčku na webových stránkách nebankovní společnosti – a to vám nezabere více, než několik málo minut vašeho drahocenného času.
Jestliže vás trápí například nutnost dokládat příjmy a dosažení dobré bonity, pak požádejte o hypotéku bez doložení příjmu!výrazně barevné bankovky
Tu mohou snadno získat jak podnikatelé, tak běžní spotřebitelé. V případě podnikatelů stačí doložit daňové přiznání, a vůbec nevadí, že je nízké. Pokud jde o spotřebitele, je potřeba prokázat jeho příjmy a výdaje, ovšem nemusíte se bát, že by vaši bonitu někdo posuzoval tak přísně jako v bance – vždy se dá domluvit.
A o to tady právě jde! Nebankovní společnosti chápou starosti běžných lidí a snaží se jim vycházet vstříc tak, že jim ochotně ušijí půjčku na míru jejich potřebám. A právě taková půjčka přesně podle vašich potřeb vám pomůže dosáhnout na peníze, o jaké máte zájem, a to bez zbytečných komplikací.
Takže na nic nečekejte a rychle kontaktujete zvolenou nebankovní společnost!