Rubriky
Láska

Naše lásky

Pamatujete si na svoji první velkou lásku? Já ano. A musím říct, že to vůbec nebylo nic pěkného. Spíše musím říct, že moje první láska byla hrozná a nerada na ní vzpomínám. Moje první láska byla asi jako z hororu. A musím říct, že i moje kamarádka měla svou první lásku jako z hororů a nevím proč, ale asi jsme měly na naši velkou lásku smůlu a taky jsme si řekly, že asi to máme zapsané v osudu. Že se nám asi nedaří anebo nemáme mít nárok na lásku. A vy si myslíte, že existují lidé, kteří nemají právo na lásku? Četla jsem totiž jednu velmi zajímavou knihu, která se zabývala právě láskou a vztahy. A musím říct, že ta kniha je opravdu moc zajímavá a pravdu mě bavila. Celou knihu o lásce a vztazích jsem přečetla za dva dny.

I mateřská láska existuje.

I když tak já měla přes dvě stě stran, tak jsem nedokázala přestat číst. Kniha byla opravdu moc zajímavá. A já si říkám, že by si tuto knihu o lásce měl přečíst asi každý. Opravdu tam bylo mnoho zajímavých informací a také odborné články které by mnoho lidí určitě zajímalo. Pokud třeba máte nějaké vztahové problémy, které se týkají vás a vaší lásky, tak bych vám tuto knihu jistě doporučuji.

Lásku si užijte kdykoliv.

A tuto knihu seženete jistě v každém dobrém knihkupectví nebo taky na internetu. Já tedy na internetu nakupují velmi často. A musím říct, že nákupy přes internet jsou také velmi pohodlné. A taky je prima, že ten, kdo je sám, si tam může na internetu najít taky svou pravou lásku. Existují totiž velmi kvalitní seznamky, kde můžete potkat svou pravou polovičku. Takže musím říct, že by se někdo neměl vzdávat své lásky a najít si tu pravou a velkou lásku. nebo vy na seznamky a online seznámení nevěříte? Nemyslete si, že na seznamce online jsou jenom ti, které nikdo nechce, tak zoufale hledají online. Vůbec to tak není. Online seznamky jsou tu proto, že lidi nemají třeba řas na reálné seznámení nebo nemají kde se seznámit.

Rubriky
Láska

Skutečná láska nebo jen pomíjivý pocit blaženosti?

Co je to láska? Přemýšleli jste někdy nad tím? Ale myslím tím, jestli jste se opravdu zamysleli, je to důležité. Určitě jste si všichni všimli, že žijeme v hodně uspěchané době. Ano, máme hodně užitečných zajímavých technologií, které nám usnadňují každodenní život, aleto není všechno. Všichni chtějí mít všechno jednodušší, chtějí vést spokojený život, přitom na nic nemají čas. Ano, to je přesně ono. Láska vyžaduje čas pro vytvoření pouta, vztahu…

romantika_laska_zamilovanost

Potřebujeme budovat důvěru jeden k druhému, naslouchat si, vzájemně se podporovat, být tu jeden pro druhého, když potřebuje… To je něco, co se nevytvoří za jeden den. Je na to vůbec čas? Čas! To je otázka, která nás v posledních letech stále více tíží.  Máme pocit, že času je nedostatek, přitom den má stále 24 hodin! Takže, kde je problém? Problém není v tom, že máme nedostatek času, ale v tom, že ten čas, který máme, neumíme využít. Neumíme čas využít k věcem, na kterých skutečně záleží.  A na lásce záleží ze všeho nejvíce! Pokud máme lásku, máme vše, ale bez lásky nejsme nic. Jako by nám něco chybělo, cítíme prázdno a snažíme se to prázdno v nás něčím zaplnit. A tak se postupem času stalo a myslím, že se s tím setkáváme stále častěji, že láska se stala synonymem pro sex.

svatba_zenich_nevesta

Ano, možná na chvilku přinese pocit blaženosti, ale po chvíli se znovu dostaví pocit prázdnoty. Proč? Protože to není totéž, co láska. Je to jen „třešnička na dortu“. Je to vyvrcholení lásky mezi lidmi, kteří se skutečně milují. Spousta lidí to nechápe, a proto se cítí prázdní, protože k tomu člověku ve skutečnosti nic necítí, nemilují ho , jen chtějí zahnat prázdnotu něčím, co za chvilku stejně odezní, pomine, a proto chtějí stále více. Je potřeba poznat skutečnou lásku, naučit se milovat. Skutečně milovat. To umí málokdo, proto dochází k tomu, že se lidé často rozvádějí. Protože po čase jejich zamilovanost vyprchá a zjišťují, že všechno není, tak růžové. Často zapomínají na to, že si navzájem slíbili, že spolu zůstanou v dobrém i zlém, když se dostaví zlé časy, vyřeší to rozvodem. Je to tak jednodušší, že? Ale takhle to nefunguje! Pokud skutečně milujeme, neopustíme svého milovaného v době, kdy je nejvíce potřeba stát jeden při druhém, to je skutečná láska. Pokud máte chuť, můžete si poslechnout písničku, která je popisem dokonalé lásky, zní to skoro jako pohádka:) 

Rubriky
Láska

Láska je všude kolem nás

Láska je všude kolem nás

 Mnoho lidí hledá celý život lásku a trápí se, že ji nemohou najít. Neuvědomují si však, že láska je všude kolem nás. Stačí se jen pořádně podívat. Nemusí se jednat vždy jen o lásku partnerskou. Je mnoho druhů lásky. Může to být láska k domovu, láska k Bohu, k dětem nebo přátelům. Stejnou lásku můžeme cítit ke zvířatům a k přírodě. Každý člověk má nějaký svůj koníček, ke kterému cítí lásku. Takže pokud se trápíme hledáním lásky, měli bychom se zamyslet a podívat se kolem sebe. Zjistíme, že lásky je kolem nás spousta. 

 Ten, kdo má rád zvířátka, měl by si nějaké pořídit domů a pečovat o něj. Je mnoho útulků, kde nás přivítají s otevřenou náručí. Můžeme si odtud některé ze zvířat přivést domů nebo tam jen pomáhat třeba s venčením. Zvíře dokáže dát člověku obrovské množství lásky, a pokud mu ji člověk oplácí, je velice vděčné. 

cat-g95dca1678_640

 Také děti potřebují mnoho lásky. Jestliže někdo nemá svoje děti, kterým by dal svou lásku, může, alespoň finančně,  pomáhat v dětských domovech. Všechny děti potřebují někoho, kdo je bude mít rád. Jakákoliv pomoc druhým v nás probudí lásku. Finanční pomoc nemocným a potřebným dětem tak pomůže jim i nám samotným. 

children-ga486d1bf2_640

 I péče o seniory v nás může probudit lásku. Může to být naše vlastní babička či dědeček, nebo třeba starší lidé ze sousedství. Dojít jim občas nakoupit nebo si s nimi jen popovídat, vzbudí lásku na obou stranách.

 Milovat přírodu by měl každý z nás. Máme-li rádi procházky přírodou nebo posezení u vody, víme, co je opravdová láska. Díky uklízení odpadků nebo třeba sázením rostlin, pocítíme obrovské množství lásky k přírodě a k naší krásné planetě. 

 Každá činnost, kterou děláme, je dělána s láskou. Čteme proto, že milujeme knihy. Hudbu posloucháme, protože milujeme její tóny, danou písničku nebo interpreta. Pečeme buď proto, že milujeme chuť upečeného cukroví nebo lidi, kterým naše cukroví chutná. Láska je všude kolem nás a každý z nás ji má, i když si to třeba vůbec neuvědomuje. Není tedy třeba ji hledat. Čím víc budeme lásky rozdávat, tím víc ji dostaneme nazpátek. 

Rubriky
Láska

Není nad lásku

Zamilovat se do někoho znamená vždycky jenom těžko popsatelný příjemný pocit. Láska je totiž právě něco takového, je to vzplanutí, které právě takové sladké pocity přináší. Ten, kdo se do někoho zamiluje, chodí jako ve snách, nedokáže se často na nic soustředit a myslí snad jenom na objekt takové své lásky. A nejlepší je láska opětovaná, tedy ta, u které člověk ví, že netouží po někom, kdo je pro něj nedosažitelný. Když se mají dva rádi, je to dokonalost sama.

Ale je tu i láska neopětovaná. A u té už to není zase až tak ideální. V člověku, který se takhle zamiluje, se totiž mísí ty příjemné pocity s nepříjemnými pocity pramenícími z odmítnutí. Které vůbec tak příjemné nejsou. A když láska není opětovaná, může vést třeba i k osobním tragédiím. Třeba i k sebevraždám. Natolik je láska mocná.

srdce na nebi

Milovat je možné kohokoliv. Už dávno se u nás netajíme tím, že se můžou milovat nejenom smíšené páry, tedy ženy s muži, ale že existuje i láska mezi příslušníky stejného pohlaví. A proč by taky ne?

A milovat nemusíme jenom jiného člověka. Milovat můžeme třeba i nějakého jiného živého tvora. A nemusíme při tom ani být nějací ti zoofilové. A nemusíme milovat ani živou bytost, láska je možná ke všemu možnému. Kdysi třeba i k Sovětskému svazu. Ale to už je často možné považovat spíš za skutečnou úchylku než za opravdovou lásku.

pověšená srdce

Ale ať je láska jakákoliv, je dobře, že na světě existuje. S láskou je lidem dobře. Nejlíp, jak to jenom jde. Není nad to, když máme někoho blízkého. A aby nám láska vydržela, musíme si jí pěstovat. Jinak se totiž někdy změní ve svůj pravý opak, v nenávist. I to už spousta z nás zažila. A to není to, o co by někdo normální stál.

A tak se zkrátka milujme. Tak, jak chceme, tak, jak nám to dělá dobře. Milujme se platonicky, milujme se v posteli, milujme se prostě tak, jak je nám to příjemné.