Rubriky
Zvířata

Jak se zbavit skvrn od tvrdé vody v akváriu

Hledat správný typ akvária může být mnohem snazší, než jej udržovat dobře udržované a v dobrém stavu. Věnovat pozornost správné péči a údržbě jsou dva klíčové body. Musíte hledat správný typ položek a produktů pro úpravu vody v akváriích….

Proč byste měli hledat úpravu vody v akváriích?

Takový druh roztoků pro úpravu je poskytován tak, aby měl čistou vodu a konstantní teplotu. Použití správného rozsahu zařízení je důležité pro měření teploty vody, která je rozhodně potřebná. V závislosti na vašich požadavcích můžete získat různé typy úpravy vody a různé produkty nebo si můžete vybrat podle svých požadavků. Všechny tyto produkty jsou originální a je na ně poskytována záruka výrobce.

m

Chcete-li splnit svůj požadavek na nejlepší rozsah úpravy vody v akváriích nebo získat cokoli jiného, ​​jako jsou akvarijní rostliny pro tkáňové kultury, vše, co musíte udělat, je vyhledat správného výrobce a dodavatele, který je pro vás vhodný, projít si podrobnosti a vyrobit kontakt. Online vyhledávání jistě zlepší vaše zkušenosti a poskytne vám správná řešení.

Akvarijní rostliny pro tkáňové kultury a nejnovější řada úprav vody v akváriích jsou k dispozici v různých typech a od velkých značek. 

m

AKVARIJNÍ ROSTLINY

Akvarijní rostliny mohou zvelebit akvárium. Viděli jste někdy akvárium bez akvarijních rostlin? Já tedy ne. Proč tam vlastně jsou? Má to několik důvodů, které si zde teď podrobněji zmíníme.

1) Akvarijní rostliny – nádherná dekorace pro akvárium – jedna z nejdůležitějších funkcí je akvárium zkrášlit a zvelebit. Prostě ho udělat co nejhezčím a nejkrásnějším.

2) Akvarijní rostliny – a ryby v něm – i ve velkých mořích, oceánech, či v obyčejné vodě jsou ryby zvyklé na různé rostliny, plavou vedle nich,.. Pokud přidáte do akvária akvarijní rostliny, budou se cítit jako ve svém původním domově, tedy v oceánu. Prostředí pro ně bude taky mnohem přirozenější a budou se cítit pohodlněji.

Rubriky
Zvířata

Náš huňatý přítel

Čtyři packy, malý čumáček, dvě ouška a jeden ocásek. Oči, které na Tebe hledí s radostí, když ji k sobě přitiskneš, všechny útrapy se od Tebe oprostí.

Co je to?

Ano, přece kočička!

krásná kočka

Kočka domácí:

Řekneme si něco o tom, kdo ta kočka vlastně je.

Málokdo ví, že kočka domácí je domestikovaná kočky plavé. Kočka plavá je již dlouhou dobu pro člověka blízkým přítelem.

Je to výborný lovec, ačkoliv mnoho kočiček hodně zdomácněla a čeká na potravu pouze od páníčka a od lidí, které svýma očima uhrane k dojetí a rozplývání se.

Kostra kočky tvoří 244 kostí a 512 svalů. Člověk by ani neřekl, že se toho do ní tolik vejde, že? Rozkošná tlamička kočky obsahuje 30 zubů, ale spočítat byste je sami určitě nechtěli. Vidět kočku, která opravdu drží s otevřenou tlamou je asi zázrak. Pokud se tedy nejedná o chovné kočky. Ti musí držet, aby si je posuzovatel mohl pořádně prohlédnout a zhodnotit její stav.

Kočka vyzařuje především svým výborným sluchem. Je schopná rozpoznat kde se zrovna něco šustlo a jestli je ten zvuk známí či nikoliv.

Koťátka se rodí slepá a otevírají oči až cca 10. den. Zatím sají mateřské mléko od maminky, aby krásně rostla a nabírala sílu.

dvě koťátka

Milovníci koček jsou po celém světě. Kdo by si nezamiloval jejich huňatý kožíšek a krásné oči. Kočky ale dokážou být také velice zákeřné a nevěrné. Říká se, že kočky, které žijí pouze doma mají větší sklony k tomu, aby se stali nevrlými s touhou po samotě. My si ale myslíme, že je to kus od kusu. Máme tu kočičky, které se rádi mazlí v každém věku a ať jsou kdekoliv a také naprostý opak. Shodneme se ale na tom, že mít takového úžasného parťáka do pohody i nepohody by potřeboval každý. Věrný přítel, který Vás vyslechne, přitulí se, zavře oči a spí Vám v náručí.

Kočičky máme i beze srsti sté a říkají si sphynx. Takové kočky buď nenávidíte anebo milujete! My patříme do té skupiny, co i bez srsti kočičky milují. Jsou vhodné pro alergiky, a to je ohromnou výhodou.

Rubriky
Zvířata

American Bullfrog nebezpečné zvíře nebo Grumánská pochoutka?

Jedna z největších jedovatých žab na světe, co dokáže sežrat i Aligátora je infiltrovaná na polovině naší planety.

Pokus o vysazení byl i v Čechách. American Bullfrog neboli Skokan Volský dostal své jméno podle svého křiku, který připomíná bučení, hlasitým bučením si vyznačuje skokan své území a dokáže své protivníky sežrat pomocí svých svalnatých zadních nohou které dosahuji délky až 25centimetrů u dospělého jedince.

stažený soubor

Svůj křik neboli bučení používá Skokan i při páření a vábení samic. Bučením láká svou vyvolenou samičku do svého teritoria a ostatní samce odhání kopanci.
Samice může porodit až 20 tisíc vajíček v jedné snůšce. Pulci se líhnou po 4-5 dnech a živí se rostlinnou potravou cca 10 měsíců až 3 roky než vymetamorfozují. Žáby pohlavně dospívají ve věku 3-5 let. Bullfrog se nezdržuje ani kanibalismu větší dospělí jedinci jsou schopni sežrat menší jedince ze svých řad do jeho jídelníčku patří také mláďata vodních ptáků, želvy, netopýří, a dokonce i mláďata Aligátorů Skokan dorůstá až do velikosti 25 centimetru s váhou až 600 gramů jedná se tedy o jednu z větších žab naší planety.

American_Bullfrog_Rana_catesbeiana_Side_1800px
Skokan neboli Bullfrog je i vyhledávanou pochoutkou právě kvůli jeho velkým a svalnatým zadním nohám a je také jedno z nejvíce nebezpečných jídel světa kvůli jeho jedu, při špatné přípravě se člověk může otrávit. Zahájením jeho chovu například na farmách, ze kterých skokani utíkali do volné přírody se infiltrovali do různých koutů světa, kde je momentálně od roku 2016 označován jako invazivní druh kvůli jeho přemnožení, které způsobuje ohrožení, nebo vyhubení spousty původních druhů. Import skokana byl v Evropské Unii zakázán pod pokutou několika tisíc Euro. V České republice proběhlo několik pokusů o jeho vysazení, ale žádný neměl úspěch nejspíše kvůli nevyhovujícím podmínkám pro tento druh žab. Pokus o vysazení byl také proveden v Rakousku, Švýcarsku, Balkánu a na mnoha dalších různých místech světa kde byl pokus také neúspěšný.