Rubriky
Bydlení

Levnější bydlení bez vyřizování papírů

Každý z nás by chtěl založit rodinu, postavit si rodinný dům a užívat si života. Ovšem toto je spíše jenom v pohádkách a realita je úplně jiná. Díky politice, kterou v České republice máme, je trh s nemovitost naprosto předražený a nebere konce. Průměrní lidé na bydlení nedosáhnou ani ve dvou, natož samotní a mnoho z nich se uchyluje radši k pronájmu. Díky předraženým nemovitostem, která jdou stále nahoru se řada lidí uchyluje i k bydlení v mobilních domech. Tyto domy jsou v různých cenových relacích, dosáhne na ně každý a také na ně nepotřebujete stavení povolení.

Domek 5

Mobilních domů existuje neskutečné množství a bude jen na Vás, který si koupíte. Velmi oblíbený je domek 5 https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/-1765/, který si může dovolit skoro každý a přitom vypadá nádherně. Jeho vnitřní prostor Vás oproti venkovnímu zaručeně nadchne a hned si řeknete, proč jste do této volby nešli už dříve. Místo toho, abyste vyhazovali peníze za pronájem, jste už dávno mohli mít tento mobilní dům, který by Vám patřil. Navíc, neživíte nějakého milionář, který po Vás vyžaduje nájem desítky tisíc. Věřte, že jakmile, se jednou dostanete do pronájmu, tak se jen těžko z něho budete vyhrabávat.

Domek 5

Mobilní domy, se dělají v různých rozměrech a v různým uspořádání. Na internetových stránkách této společnosti, se můžete podívat na nové mobilní domy a také na použité domy. Můžete si prohlédnout kompletní nabídku mobilních domů a zjistíte, že jsou velice nádherné a to jak na pohled, tak uvnitř. Tyto domy Vám nabídnou stejný komfort, jako v běžném domě s tou výhradou, že jde o mobilní dům. Navíc daleko předčí obyčejný byt, ve kterém můžete jít pouze na balkón. Zde budete mít alespoň kolem domu prostor.

Pokud tedy nechcete platit nesmyslný pronájem, nebo nemáte peníze na koupi nemovitosti, tak investujte do mobilního domu. Zaručeně neprohloupíte a budete nad míru spokojeni.

Rubriky
Bydlení

Je třeba sehnat peníze?

Nedostatek peněz není ani trochu příjemná věc. Samozřejmě ne proto, že by nám tyto chyběly samy o sobě, ale proto, že by člověku chybělo to, co se za ně dá a také má pořídit. A je toho nemálo, ba je to naprostá většina toho, co našinec k životu potřebuje a co si jinak zařídit nedokáže.

Člověk prostě někdy potřebuje nakoupit a někdy zaplatit za využívané služby. Jenže tak může pochopitelně učinit jedině tehdy, když peníze má. Ale co když dojdou?

maďarské forinty

Když výdaje převyšují příjmy, je to zlé. V takové chvíli zkrátka nemá našinec vše, co potřebuje. Musí si vybírat, co si koupí a co oželí, a nejednou mu to navzdory sebeusilovnějšímu počítání vyjde tak, že by měl oželet i věci zásadní, i to, bez čeho se prostě neobejde.

A to pochopitelně nejde.

A když tak není vyhnutí a je třeba získat i peníze, k nimž se zrovna vlastními silami nedá dobrat, nezbývá jiné řešení než půjčka.

počítání peněz

Půjčit si od některého z finančních ústavů nemusí být nic složitého. Jenže problémy tu vesměs nemívají jenom ti, kdo jsou na tom po finanční stránce velice dobře. Jenže u lidí, kteří mají jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, je to přece jenom jiná. U těch existuje tu více a tu méně oprávněná obava, že nebudou schopni či ochotni splácet, a v takovém případě dávají bankéři raději ruce pryč. A ten, kdo má nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce a podobně, tak má prakticky po nadějích, i kdyby se snažil sebevíc.

Ovšem jedna cesta tu pořád ještě je. A to jsou nebankovní hypotéky Hypotéky bez registru. U těchto nebankovních nabídek se totiž logicky rovněž žádají záruky, že bude vše v pořádku vráceno, ovšem současně se tu neprověřují nijak složitě a náročně poměry žadatelů. Namísto toho se tu žádá coby záruka zástava nemovitosti. A ten, kdo dokáže podobnou garanci dát, tak má velkou naději na získání peněz, jež potřebuje, a to za skvělých podmínek.

Rubriky
Bydlení

I rostliny mají emoce

Víte vůbec, že když si pořizujete do svého domova rostliny, že si pořizujete zároveň i dobré kamarády? Lidé a rostliny totiž mají mnohem více společného, než si většina z nás myslí. Jsou to složité organizmy, u nichž způsob jejich fungování ještě není zcela vysvětlen, ale to, že květiny mají svoji inteligenci, o tom jsou vědci již přesvědčeni odedávna. Sice nemají mozek a nervovou soustavu, ale necitlivé rozhodně nejsou.
kedluben ze zahrádky
Cítí bolest?
To asi nejvíce zajímá všechny milovníky květin. Rostlinky určitě cítí, že se jim třeba odlomila větev nebo jim housenka požírá listy a zorganizují obrannou reakci. Němeční výzkumníci vyvinuli dokonce přístroj, z jehož pomocí je možné slyšet, jak rostlina ve stresu vypouští zvláštní chemické látky a „křičí bolestí“. Při různých pokusech bylo prokázáno, že je třeba brát rostliny jako skutečně živé bytosti, protože jsou schopny pociťovat i strach a být silně vnímavé na svého ošetřovatele.
zalévání květiny
Proč květiny neprospívají u každého?
Nedaří se u vás doma květinám? Zvadne vám každá rostlinka příliš brzy? Možná ji neberete jako sobě rovného. Možná jí nedáváte láskyplnou péči a nepovídáte si s ní, aby se jí mohlo u vás dobře dařit. Jak by mohla odměňovat svojí krásou někoho, kdo jí zapomíná zalít, pouští jí příliš hlasitou hudbu nebo jí dokonce ani nepochválí a málo si jí všímá? Kdo květiny skutečně miluje, u toho si ony připadají jako v ráji a u toho i dobře prospívají.
beruška na trávě
Co na to vegetariáni?
Pokud rostliny, které jíme, jsou živé bytosti a také cítí bolest, o co horší je osud králíka nebo kuřete? Mohou mít snad vyznavači masa navrch s těmi, kdo upřednostňují rostlinnou stravu? To je zajímavé téma, které můžezměnit postoje k jídlu. Stačí jen představa utrpení zeleniny při loupání a vaření, které by si nemuselo zadat s krutým utrpením dobytka.

Rubriky
Bydlení

Zelené ploty

Možná právě vy, jste zastánci živého oplocení. Živé ploty vás nejen chrání před zvědavými pohledy, ale jsou i esteticky krásné, pokud zvolíte vhodné keře. Zachycují také prach a působí jako proti hluková bariéra.
Jestli nevíte, jaké rostliny budou pro výsadbu plotu vhodné, navštivte zahradnictví, kde vám ochotně poradí. I na internetu nejdete mnoho užitečných rad.
žluté květy
Záleží na tom, zda chcete mít pouze zelený plot nebo je pro vás lákavější kvetoucí oplocení. Některé keře, vám poskytnou i zdravé a chutné drobné ovoce.
Mezi takové patří třeba Rakytník řešetlákový. Výhodou pěstování rakytníku je, že nevyžaduje téměř žádnou údržbu a snese jakékoli prostředí a půdu. Nevadí mu ani půdy s obsahem písku nebo kamení. Je plně mrazuvzdorný. Není náročný ani na zálivku, naopak nesnese přemokření. Bude vám, ale vděčný pokud ho umístíte na slunné místo. Pak se vám odvděčí plody plnými minerálů a vitamínu C. Obsah tohoto vitamínu, je totiž několikrát vyšší než u citrusových plodů. Z plodů, si můžete vyrobit velmi zdravé marmelády, šťávy nebo léčivé masti. Můžete ho pojídat jak syrový, tak sušený. Pokud očekáváte dostatečnou sklizeň těchto zdravých plodů, nesmíte zapomenout na to, že je potřeba vysadit samčí a samčí rostliny. V případě, že se rozhodnete pro živý plot z rakytníku, sklidíte několik desítek kilogramů této zdraví prospěšné plodiny. Z rakytníku můžete upotřebit nejen plody, ale i listy a větve.
červené bobule
Rakytník vám poskytne soukromý od zvědavých pohledů, protože se jedná o hustý keř. Dorůstá dvou až tří metrů. Má také zajímavou barvu listů. Listy jsou šedozelené až stříbřité, vypadají jako ojíněné.
Tak jako každý živý plot i rakytníkový potřebuje pro kompaktní vzhled pravidelný sestřih a údržbu. Nejlépe bude, když rakytník ostříháte po sklizni plodů. Nemusíte se obávat, že rakytník bude v dalším roce méně plodit. Naopak budete překvapeni, že výnosy budou ještě větší.
Základem pro stříhání jsou vhodné a ostré zahradní nůžky.

Rubriky
Bydlení

Nové družstevní byty jako náhrada hypotéky

Družstevní byt byl snad přežitek z dob minulého režimu. Kolektivní vlastnictví družstevníků začalo v posledních dekádách ubývat v řádu set tisíc ročně, avšak vnímání tohoto bydlení se opět mění. Nové družstevní byty začaly znova vznikat a přibývají další, což znamená výbornou zprávu pro lidi, kteří nedosáhnou na hypotéku.

Jak vlastně funguje družstevní byt
Je to od každého něco. Platíte nájem, ale dá se říct, že vám byt patří, jelikož jím můžete disponovat. S trochou humoru v hlase se dá říci, že družstevník je nájemníkem svého vlastního bytu. Koupí družstevního bytu se stáváte spolumajitelem domu, který vám částečně patří, nebo alespoň nějaká jeho část. Dá se říct, že družstevní bydlení je jakýsi hybrid mezi vlastnictvím bytu a nájemním bytem.

Jak funguje koupě družstevního bytu
Pakliže o koupi družstevního bytu přemýšlíte, musíme vás ujistit, že tato alternativa bydlení má řadu výhod, ale také i své nevýhody. Výhodou je například samotná koupě – stačí, abyste zaplatili čtvrtinu až třetinu ceny bytu, abyste se mohli nastěhovat – k tomu vám stačí většinou to, co máte naspořeno na stavebním spoření, nebo vám bude stačit půjčka na bydlení. Zbylou částku doplácíte formou nájmu, a až doplatíte zbytek obnosu, byt je oficiálně váš.

–          Jaké jsou výhody družstevního bytu?
Výhodou je, že nemusíte dokládat příjmy a nic nedlužíte bance. Také je přirozené, že jsou družstevní byty o třetinu levnější než obecní či vlastnické, jelikož cílem družstva není primárně zisk. Navíc můžete jako počáteční vklad vložit jakoukoli částku, může to být i devadesát procent celkové částky. Obrovskou výhodou je také to, že se splátky dají s časem různě měnit.  

–          Jaké jsou naopak nevýhody družstevního bytu?
Nevýhodou je, že nejste majiteli ani vlastníky bytu, ale pouze podílníky v družstvu. Byty k prodeji jsou většinou starší, avšak mohou být zcela zrekonstruované.

Rubriky
Bydlení

Peníze na ruku i se zápisem v registru

Také potřebujete půjčku?
Také marně hledáte takovou, která by vám vyšla vstříc se zápisem v registru?
Lidí, které trápí podobný problém, není málo. A vůbec se není čemu divit – je to dáno především tím, jak snadné je takový zápis získat, a jak složité je se zápisu zbavit. To může trvat měsíce, i roky. A je jasné, že když potřebujete peníze, tak je jistě potřebujete hned a nemáte čas na to, čekat až váš zápis zmizí, aby vám banka vyšla vstříc.
panáček se symbolem eura
A víte co? Zapomeňte na banku, obejdete se i bez ní! I když máte zápis v registru, tak už na nic čekat nemusíte, pokud rovnou požádáte o nebankovní hypotéku bez registru https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-bez-registru/!
Pro tento typ půjčky je typické, že může záznam tolerovat – menší i větší, záleží především na tom, zda neovlivňuje vaši schopnost v budoucnosti půjčku splácet.
Záznamy, které jsou malé, dokonce ani neovlivní úrokovou míru, jakou ke sjednanému úvěru získáte. Rizikové záznamy mohou mít úročení vyšší, ale i s tím je možné se chytře vypořádat. Třeba tak, že jakmile záznam zmizí, požádáte o refinancování půjčky – v nebankovní společnosti či v bance.
A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na další výhody nebankovních úvěrů.
Mnoho žadatelů vítá, že o ně mohou žádat online, skrze formulář na webových stránkách společnosti. To šetří čas i námahu.
Skvělá je rovněž rychlost, s jakou můžete přijít k penězům – zapomeňte na měsíční čekací lhůty, vaše peníze budete mít již za týden doma.
A jistě uvítáte i příjemný vstřícný přístup a možnost ušití půjčky na míru, ať už řešíte cokoli.
mince a skákající osoba
Neplatíte žádné poplatky předem, peníze můžete využít na cokoli (klidně i na vyplacení exekucí), částku můžete kdykoli předčasně splatit, a to bez sankcí, a doba splatnosti se může protáhnout až na třicet let. A díky novému zákonu o spotřebitelských úvěrech je taková půjčka naprosto bezpečná.
Tomu se říká výhodná nabídka!

Rubriky
Bydlení

Jak vánočně naladit svůj byt/dům?

V pár bodech zde shrnu nejpoužívanější a nejhezčí vánoční dekorace, které mohou být k vidění v mnohých domácnostech.
vánoční dekorace
1.       Ovoce
·         Sušené ovoce, například jablko, pomeranč, či banán, může posloužit i k výzdobě a navození vánoční atmosféry.
·         Navléknutím na provázek docílíme zajímavé ozdoby, kterou následně můžeme pověsit jak na stromeček, tak i na jiných místech.
·         Dále můžeme využít špendlíky, jimiž zapíchneme jednotlivé kousky ovoce na záclonu, díky probodnutí vonných silic, jež ovoce (zvláště mandarinky a ostatní citrusy) obsahuje, dosáhneme nejen zkrášlení, ale také provonění domácnosti.
2.       Svíčky
·         Svíčky jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc snad pro všechny, nehledě na to, zda ctíte advent a poctivě zapalujete svíčky, nebo Štědrý den očekáváte dle kalendáře.
·         Správná vánočně naladěná domácnost by měla obsahovat takové množství svíček, aby výsledný efekt nebyl nahodile a minimalisticky, ale zároveň domov nepůsobil příliš uspořádaně, až okultisticky.
·         Svíčky samozřejmě můžeme ve speciálních držácích zavěsit i na vánoční stromek, což dodá večeru nenahraditelnou atmosféru.
3.       Co doma najdeme
·         Jako skvělá vánoční dekorace nám může posloužit i stará látka, s níž si ale samozřejmě musíme trochu pohrát. Na internetu se dá nalézt mnoho a mnoho návodů na vytváření různých ozdob, například květinek, růžiček, andělíčků apod.
·         Zkrátka to, co se nám už nikde jinde nehodí, je potřeba využít právě v takovýchto svátečních chvílích.
·         To stejné platí i pro zbytky z kuchyně, čímž nemyslím zbytky svíčkové ani jiného jídla, které se může zkazit, ale třeba skořápky od oříšků, skořici, anýz apod.
sváteční dekorace
4.       Vánoční věnec
·         Ať už adventní, nebo ne, věnec je jasnou známkou toho, že přicházejí Vánoce.
·         Vytvořit ho můžeme jak sami (nasbíráním různého jehličí, větviček, šišek a dozdobením svíčkami, stuhami nebo třeba mašlemi), tak si jej samozřejmě můžeme objednat, případně koupit na vánočním trhu
·         Věnec je krásnou vánoční ozdobou a snad bych řekla už i trochu tradicí.

Rubriky
Bydlení

Čištění se nevyhnete ani v bazénu

Řeknete si, to je jasné, že voda v bazénu musí být zářivě čistá, křišťálově průzračná a kdovíco ještě. Ale víte také to, že nestačí jen nalít do vody bazénové chemické přípravky? Že je zapotřebí také tvrdé manuální zručnosti, abyste všechny přívlastky vody opravdu splnili?

Leckdo Vám Vaše vodní povyražení může hodně závidět. A to dokonce tak, že někteří sousedé až nezdravě závidí. Takovou tou závistí doslovnou. Jenže oni ani netuší, kolik práce stojí za tím, aby Vaše vodní plocha byla tak skvělá!

Co všechno stojí za průzračnou vodou v bazénu?
Je to spousta práce a vědomostí, ale také zručnosti a dodržení časových úseků. Určitě musíte znát vše, čím docílit zdravou vodu, abyste se mohli bezstarostně vykoupat, a přitom nemít zdravotní problémy.

· Musíte neustále sledovat pH vody.
· Parné dny s sebou přináší růst řas a bakterií, kterému musíte předejít bazénovou chemií.
· Ruční čištění https://eshop.techneco.eu/Kartace zajišťuje čisté stěny a dno bazénu.
· Musíte kontrolovat pískovou filtraci a potřebné hadice k tomu, aby dobře pracovala.
· Ani různé plachty nesmí chybět, pokud chcete zamezit nánosu větviček, nebo listů na hladině.

A to je jen takový zlomek toho, co všechno obnáší starost o bazén a jeho vodu.
Buďte připraveni, nebudete zaskočeni.
Vaši sousedé vidí jen Vaše cachtání a dovádění v bazénu, ale možná už nevnímají, jak se každé ráno, poledne a večer pohybujete u bazénu se zcela jiným úmyslem, než je koupání, nebo plavání.

Jak s teleskopickou tyčí běháte kolem bazénu a sbíráte okem viditelné nečistoty, abyste na noc mohli zakrýt bazén plachtou. Nebo nevidí, jak umísťujete chemické přípravky do vody, abyste zamezili množení řas.

Když budete připraveni na všechny eventuality v údržbě bazénové vody, nikdy nebudete nemile překvapeni, že Vám něco chybí, abyste problém vyřešil. Je opravdu důležité být připraven a dobře zásobován. A pozor, sezóna začíná!


Rubriky
Bydlení

Zahrada má své kouzlo

Jaké jsou naše potřeby a představy, jakou funkci by měla zahrada v našem životě plnit? Chceme raději bezúdržbovou zahradu s minimem následné péče či budujeme prostor, o který budeme pravidelně pečovat a dotvářet ho? Má se jednat o okrasnou zahradu, užitkovou zahradu nebo kombinaci obojího? Každá zahrada má své kouzlo a velmi pozitivně působí i na naše zdraví.

okrasná zahrada
Využijte kvalitní rady i tipy, jak mít vše krásné

Podle toho, jaký druhy zahrad budeme doma mít, je potřeba si vybrat dekorace, altány, přístřešky, pergoly i celkové vybavení. Není nic krásnějšího, než si po ránu dát kávu či čaj v dokonalém prostředí, které nás uklidňuje a regeneruje.
Aby bylo vše, dle vašich přání, musíte si nejprve dobře vybrat a to dle toho, co na vašich zahradách bude:
1. bude v okrasném stylu?
2. bude spíše pro posezení?
3. bude se zde grilovat s rodinou?
4. bude mít bazén, rybníček, či jiné druhy vybavení?
5. budou se zde pěstovat rostliny a zelenina?
6. bude víceúčelová?
Je velmi důležité, takové věci si před naším prvním krokem a nákupem vždy dobře rozmyslet. Samotná realizace, je velmi snadná a je pouze a jen na vaší fantazii.

posezení před chalupou
Odpočívejte vždy pohodlně

Odpočinout na vlastní zahradě, si můžeme a to v krásné prostředí, které nás uklidňuje, pomáhá nám s regenerací jak těla, tak i duše. Vybrat si druhy zahrad a také samotné vybavení, je nelehký úkol každého z nás. Proto neváhejte a splňte si svůj sen, který bude jen a jen, dle vašich přání i vkusu.


Zvolte si druhy vybavení pro pohodu i komfort

Jestliže je tedy libo, užívat si dokonalého klidu i pohody, využijte vždy super nabídky, kde si zvolit všechny druhy i varianty vybavení, bez kterých by vaše pohodlí, nebylo ono. Na internetu, najdete všechnu inspiraci, nabídky i dokonalou pomoc, jak si vše krásně zařídit a to levně i snadno. Každému nabídne jen ideální výběr, pro krásnou a pohodovou zahradu a její okolí.

Rubriky
Bydlení

Doma je i tam, kde nejsme každý den

Jo, chataři a chalupáři. Pro ně je chata nebo chalupa takovým druhým domovem. Tráví tam sice mnohem méně času, než ve svém opravdovém domově, ale protože si tam jezdí odpočinout, těší se tam mnohdy víc, než do domova stálého, kde je to většinou jen z práce do práce, najíst, vyspat a zase dokola. A protože to na chatách a chalupách tak milujeme, měli bychom si je důkladně chránit.

Krom zabezpečení klasického, jako jsou mříže v oknech a na dveřích, kvalitní vstupní dveře a také požádání případných sousedů o občasný dohled, musíme udělat víc, abychom mohli být úplně v klidu. Jenou z dobrých voleb je pořízení si „oka“.
 

Můžete si pořídit kameru

Kamera má zabudovanou SIM kartu, která je otočná, tedy zabírá nějaký úhel, který je potřeba k odchycení potencionálního zloděje. A nebojte se, instalaci a obsluhu zvládne i laik. Jak jistě tušíte, kamera komunikuje s vaší mobilním telefonem, takžeokamžitě více, že se něco děje. Takovou kameru můžete instalovat všude, kde je samozřejmě signál mobilního operátora a kde je přívod elektrické energie.
 
Co kamerový systém pro rodinný dům zahrnuje?
 
Živé vysílání v reálném čase. To je úplně nejjednodušší systém. Skládá se z kamery a záznamového systému a sledovat ji můžete přes web. Jeho nevýhodou ale je, že tento záznam není možné sledovat zpětně.
 
Další možnost je jednoduchá kamery, která již svůj záznam ukládá a vy se na něj tak můžete zpětně odívat. Samozřejmostí už bývá také speciální přisvícení, což znamená, že kamery bez větších problémů funguje i v noci nebo za nepříznivého počasí.
 
Snadné, ale ne moc výhodné
 
Celé to pak vypadá jako domácí video. Vypadá to celkem dobře, ale přece jen to významný mínus má a popravdě, příliš se o něm nemluví. Problém by mohl nastat při řešení pojistné události. Pojišťovny totiž tyto kamerové systémy příliš neuznávají. Kamery musí mít atesty a musí odpovídat normám. Pokud tomu tak nebude, je docela dobře možné, že vám nezbude nic jiného, než si připlatit a koupit si kamerový systém od odborníků.