Rubriky
IT

Výhody užívání chytrých hodinek

V dnešní moderní době mají technologie opravdu přesnost a u moderních hodinek tomu není jinak. Lidé technologie milují a milují jejich vývoj. Díky technologiím máme část života zjednodušenou a zpříjemněnou. Zrovna zmiňované chytré hodinky můžeme využívat na několik různých věcí. Dnes se společně podíváme, v čem nám můžou chytré hodinky zjednodušit život a jak nám můžou pomoci. 

Muž s činkami

 

Ovládání mobilního telefonu 

Ovládání mobilního telefonu přes chytré hodinky je jednou ze skvělých funkcí. Díky možnosti této funkce nemusíte telefon vůbec vytahovat z kapsy a můžete jej ovládat přes hodinky na ruce. Tohle se dá využít například, pokud posloucháte ve sluchátkách hudbu, můžete si ji přepínat pomocí hodinek. Díky hodinkám můžete například i volat, přijímat hovory a tak dále. Velikou výhodou je, pokud máte hodinky propojené s vaším mobilním telefonem, hodinky mají funkci, že pokud telefon ztratíte, můžou zapnout jeho vyzvánění, i když ho máte ztlumené, proto můžete potom mobilní telefon najít jednodušeji. 

 

Zaznamenávání sportovních aktivit 

Samozřejmou výhodou chytrých hodinek jsou sportovní režimy. Tyhle režimy dokáží lidi namotivovat, k tomu více se zdravě hýbat. Programy, které jsou propojené s chytrými hodinkami, mají v sobě zabudovanou možnost, kde můžete soutěžit se svými přáteli. Je to v podstatě jednoduché, jen sdílíte různě mezi sebou sportovní aktivity, které za den vykonáte a přičítají se vám body. Vítězí samozřejmě ten, který na konci sportovního období má nejvíce bodů. Je to taková motivační hra. Zaznamenávání sportovních aktivit v hodinkách je super i pro to, že vidíte, jestli se postupně nějak zlepšujete a jak sportujete. 

Moderní kapesní hodinky

Měření kvality spánku 

Další výhodou je například měření kvality spánku, kdy vám hodinky měří kvalitu vašeho spánku během noci. Hodinky vám podle vašeho srdečního tepu a vašeho klidu těla dokáží zaznamenat, v jakých částech noci jste spali tvrdě a kdy jste měli na krajíčku probuzení. 

Rubriky
IT

IT a peníze

Kde jinde byste našli tolik věcí, rad, filmů, návodů a všeho možného než na internetu. Není třeba běhat po knihovnách jako kdysi, ale prostě jen informaci vyhledat pomocí vyhledávače. To už jsme u prvního byznysu, protože každý vyhledávač někomu patří a ten z toho vytříská peníze. Jak? Pomocí reklam ve většině případů.

Takže normální člověk použije vyhledávač, kterým je ve většině případů Google hádejte, od které firmy. Jsou samozřejmě i jiné, jako například Yahoo, Bing, čínský Baidu, nebo ruský Yandex. U nás je to Seznam a podobné. Google však dosti suverénně vede.

notebook

Nu, člověk tedy našel, co hledal. Potřeboval něco opravit a nechtěl dávat peníze řemeslníkům, rozhodl se, že to zkusí sám, a tak použil vyhledávač. Je jedno který, ale ten mu našel potřebné a nabídl více možností. Člověk ví, že nejlépe to pochopí z videa, a tak hupne na server, kde je ono video, na které mu vyhledávač ukázal prstem. A copak to ve videu máme? Ano, zase reklamy a hádejte kdo z nich profituje. Samozřejmě že ten majitel serverů, kde je video umístěno. A věřte, že to není pár drobných.

Nuže to je další, kdo se živí pomocí informačních technologií. Nu a kdybychom si chtěli jmenovat další, bude mít tento článek ještě asi tisíc stran. Skutečně to nelze.

práce u PC

Když na to přijde, vydělal si i ten, kdo si dal inzerát a něco prodal. Použil IT a přineslo mu to peníze, takže i on se stal součástí obrovského byznysu. Pravda, je to jen maličké kolečko v soukolí, drobeček chleba v pekárně, ale jemu to stačilo a byl spokojen. Kéž by tak byli spokojeni všichni. A to nejsou, protože i zde se najdou věci, které nejsou dobré a přinášejí jen a jen zlo. Mezi spoustou jiných jsou to například dezinformační stránky a podobně. Doufejme, že se tento a jiné nešvary povede brzy vymýtit a informační technologie budou už přinášet jen a jen pozitivní věci. Už aby to tady bylo.

Rubriky
IT

IT pracovníkem může být i žena

Lidé si myslí, že IT pracovníky jsou pouze muži. Existuje ale i mnoho žen, které se rozhodly dělat IT, protože je něco takového zkrátka baví.

Nejen slečny, ale i chlapci mnohdy nevědí, co v budoucnu dělat. Některé děti jsou ale natolik šikovné, že se dívaly na nabídky práce, které by je zaujaly a na základě toho se rozhodly, že budou v budoucnu dělat IT. To, že se pro práci IT specialisty nerozhodne jen chlapec, ale i slečna, není vůbec nic, co by bylo špatné. Je možné, že to danou dívku bude opravdu bavit a přesně o tom to je.

pracující ruce

Snad všichni z nás počítají s tím, že počítačové technologie zde s námi budou i v budoucnosti a tím pádem je více než jasné, že profese, jako je IT specialista, bude potřeba. Pokud bude taková dívka po ruce, jistě něco takového velmi hravě zvládne a to klidně stejně dobře, jako muž.

Je pravda, že ve výsledku těch slečen nebo žen, které danou práci dělají, není příliš. Nějaké ale opravdu jsou. Člověk na ně může natrefit úplnou náhodou a může být z něčeho takového překvapený, ale jedná se o práci, jako je každá jiná, kterou mohou dělat jak muži, tak i ženy.

pracující ručičky

Lidé si myslí, že nejlepší práce pro ženy je prodavačka a nikoliv IT specialistka. I mnoho mužů lze ale dnes najít za pokladnou různých obchodů. Jsou profese, které se hodí jak pro muže, tak i pro ženy. Jeden nikdy neví, kdy se najde v profesi, která je vhodná pro muže, nebo naopak, která je vhodná zejména pro ženy.

Mnoho mužů navíc ženy jako IT specialistky velmi ocení. Ženám to jde mnohdy jednodušeji, a to zejména díky stavby svých rukou. Ať už se žena rozhodne pro takovou práci nebo ne, je to zejména na dané ženě. Pokud chce, má možnost něco takového dělat. Je ale důležité, aby stejně jako muž, uměla vše podstatné, aby byla schopna vše zvládnout, protože bez toho to jinak nepůjde. Všichni musí umět vše, co se od nich očekává, aby danou profesi zvládli a to tak dobře, jak je potřeba. Dané informace se mohou naučit jak muži, tak i ženy. Je ale potřeba dané informace zpracovat natolik, aby je mohli jak muži, tak i ženy, používat v praxi.

Rubriky
IT

Hubnout je možné i snadnými způsoby

Hubnutí je záležitost, která netrvá chvíli. Naopak, do hubnutí se musíte pustit a držet se toho, jinak se vám nepodaří dosáhnout naprosto ničeho. Možná právě proto jste se rozhodli na to jít jinou cestou a to skrze proteinovou dietu. Právě ta vám zpříjemnit život tím, že vám konečně pomůže zhubnout. Právě proto se podívejte, co vám stravování v tomto smyslu přinese.

chlebíčky

Není to žádné omezování

Když se řekne dieta, člověk si vybaví především omezování ve stravě a nějaké odříkání si. Ano, ze začátku si budete muset skutečně odpírat pokrmy, na které jste zvyklí. To však pramení z toho, že tyto pokrmy jsou povětšinou plné cukru či obsahují jiné nežli zdravé živiny. Právě proto byste se měli vydat jinou cestou, abyste tyto nezdravé potraviny ve svém jídelníčku již vůbec nepotřebovali. Jak na to?

Ideální volbou bude proteinová dieta

K dosažení opravdu velké spokojenosti nejenom v rámci hubnutí, ale také celkové pohody v ohledu psychiky byste měli volit právě stravování založené na vyšším příjmu proteinů a lipidů, tedy bílkovin a tuků.

Proč stravování tohoto typu?

  • Větší množství energie po celý den – tuky mohou tělo zásobit energií mnohem déle než sacharidy
  • Konec výkyvů nálad a špatných pocitů – správná strava ovlivňuje nejenom fyzickou, ale také psychickou zdatnost
  • Rychlejší změna hmotnosti k lepšímu – můžete efektivně a zdravě zhubnout, ale také přibrat, což je někdy žádoucí
  • Možnost současně přibrat svalovou hmotu – dáno větším množství přijatých sacharidů

fyzioterapie
Existují nejrůznější způsoby, jak do svého těla dostat energii. Když to však chcete dělat efektivním způsobem, pak byste měli dát šanci proteinové dietě, která vás svou podstatou naprosto dostane. Nebude to ono nepříjemné omezování, ale rychlé výsledky, které se s vámi budou držet velmi dlouho. Nemějte tedy obavy o úspěch, ale raději se pusťte do startu, určitě to pro vás bude znamenat mnoho dobrých následků.