Kde jinde byste našli tolik věcí, rad, filmů, návodů a všeho možného než na internetu. Není třeba běhat po knihovnách jako kdysi, ale prostě jen informaci vyhledat pomocí vyhledávače. To už jsme u prvního byznysu, protože každý vyhledávač někomu patří a ten z toho vytříská peníze. Jak? Pomocí reklam ve většině případů.

Takže normální člověk použije vyhledávač, kterým je ve většině případů Google hádejte, od které firmy. Jsou samozřejmě i jiné, jako například Yahoo, Bing, čínský Baidu, nebo ruský Yandex. U nás je to Seznam a podobné. Google však dosti suverénně vede.

notebook

Nu, člověk tedy našel, co hledal. Potřeboval něco opravit a nechtěl dávat peníze řemeslníkům, rozhodl se, že to zkusí sám, a tak použil vyhledávač. Je jedno který, ale ten mu našel potřebné a nabídl více možností. Člověk ví, že nejlépe to pochopí z videa, a tak hupne na server, kde je ono video, na které mu vyhledávač ukázal prstem. A copak to ve videu máme? Ano, zase reklamy a hádejte kdo z nich profituje. Samozřejmě že ten majitel serverů, kde je video umístěno. A věřte, že to není pár drobných.

Nuže to je další, kdo se živí pomocí informačních technologií. Nu a kdybychom si chtěli jmenovat další, bude mít tento článek ještě asi tisíc stran. Skutečně to nelze.

práce u PC

Když na to přijde, vydělal si i ten, kdo si dal inzerát a něco prodal. Použil IT a přineslo mu to peníze, takže i on se stal součástí obrovského byznysu. Pravda, je to jen maličké kolečko v soukolí, drobeček chleba v pekárně, ale jemu to stačilo a byl spokojen. Kéž by tak byli spokojeni všichni. A to nejsou, protože i zde se najdou věci, které nejsou dobré a přinášejí jen a jen zlo. Mezi spoustou jiných jsou to například dezinformační stránky a podobně. Doufejme, že se tento a jiné nešvary povede brzy vymýtit a informační technologie budou už přinášet jen a jen pozitivní věci. Už aby to tady bylo.