Rubriky
Nezařazené

V čem spočívají výhody rodinných domů typu bungalovu

Estetika

V některých přímořských letoviscích, například na ostrově Gran Canaria, bývají návštěvníci ubytováni v bungalovech s malým zahradním bazénkem. Již zdáli na první pohled vypadá toto prostředí velmi příznivě a přátelsky, nepřipadáte si tu jako ve velkoměstě, kde ční do výšky mnohapatrové budovy, což působí tak trochu depresivně. Z estetického hlediska lze bungalovům stěží něco vytknout.

výškové budovy

Nepřetopíte

Značnou výhodou přízemních objektů typu rodinných domů na klíč bungalovů jsou nižší náklady na vytápění. Je to výhodné zejména v tom, že tu můžete snadno vybudovat topení v podlaze, které se vytápí na nižší teplotu, než radiátory, a nebude navíc nutné tahat trubky topení do patra pomocí stoupačky, a to mnohdy s využitím pohonného čerpadla.

Vše je v dosahu

Chůze po schodech je doporučována mnoha odborníky jakožto jeden z nejúčinnějších nástrojů pro procvičování klenby chodidel a posilování svalstva dolních končetin, ovšem to nutně neznamená, že musíte mís schodiště přímo doma. Po schodech lze chodit například uvnitř rozhleden, v rámci prohlídkových okruhů hradů a zámků, anebo třeba v Praze po Starých zámeckých schodech na Malé Straně.

Vás by však mohlo zajímat, že bungalov je objekt, kde je vše v blízkosti, jaksi v dosahu jen pár kroků. Odběhnout na toaletu, do koupelny, do kuchyně nebo do dětského pokoje tak nepředstavuje prakticky žádnou námahu, což oceníte zejména, když jste unavení, ospalí nebo nemocní.

krásný bungalov

Nezabijete se po pádu z žebříku

Představte si, že máte dům postavený v sousedství listnatého stromu. Rok co rok se na podzim listí objeví na zemi a vy jej musíte shrabat a někam odvézt. Některé listy však mohou spadnout do okapu, odkud je záhodno je vyprostit, aby se nezanesla okapová roura a nepřetékala při dešti dešťová voda na fasádu. Máte-li dům ve stylu bungalovu, nebude to takový problém, jako u domu o více patrech. Přece jen je velký rozdíl vylézt po žebříku do necelých tří metrů, odkud případný pád obvykle přežijete bez úhony, nebo jen s lehkým zraněním, anebo šplhat do šesti metrů, což je již výška, která stačí na smrtelný úraz.

Rubriky
Nezařazené

Jakých chyb se vyvarovat při vybavování dětského pokoje a co v něm nesmí chybět?

Pro své ratolesti uděláme všechno, co jim na očích vidíme. Při realizaci jejich dětského pokoje se snažíme splnit jejich sny. Jak vybavit vhodně dětský pokoj?

Jakých chyb se vyvarovat při vybavování dětského pokoje a co v něm nesmí chybět?

Děti chceme vždy potěšit, nejvíce je chceme určitě potěšit skvělým dětským pokojíčkem, který bude vybavený přesně podle jejich představ. Jenže děti se mění, neskutečně rychle rostou a s tím, jak se vyvíjejí se jim i pokaždé líbí něco jiného. Takže, to co se našemu dítku líbí dneska, už se mu zítra líbit vůbec nemusí. Proto je dobré volit vybavení jejich pokojíčku s rozmyslem. Jakých chyb bychom se měli vyvarovat a co by v jejich malém království nikdy nemělo chybět?

pexels-photo-3662667

Jak staré dítě v něm bude?

Návrhy dětských pokojů si můžete projít třeba na internetu, pokud máte pochyby, obavy nebo otázky, nikdy se nebojte obrátit na odborníky. Na tom, jakou výslednou podobu bude dětský pokoj mít, totiž opravdu hodně záleží. Než se pustíte přímo do plánování nebo realizace svých představ v praxi, uvědomte si, pro jak staré dítě pokoj právě připravujete. Děti do doby, než začnou navštěvovat školu, potřebují mít v pokoji dostatek prostoru pro hry, naopak děti školou povinné tohoto prostoru tolik nepotřebují, jejich potřeby se přirozeně mění a více místa by tak měl zaujmout nábytek a samozřejmě i psací stůl se šuplíky.

pexels-photo-4713256

Vhodný materiál i detaily, na kterých záleží

Do dětského pokoje pak patří rozhodně jen vybavení z kvalitních a nejlépe přírodních materiálů, které jsou pro dítě vhodnější a samozřejmě i bezpečnější. Záleží i na výběru vhodné postele a matrace, děti se vyvíjejí, měly by mít v noci tu nejlepší oporu. Počáteční investice do vybavení takového dětského pokoje bude sice výrazná, ale určitě se vyplatí.

Důležité je ale i myslet na to, co se dítěti líbí, jaké barvy má rádo a potom si s těmito detaily můžete vyhrát. Vyvarujte se výrazným a sytým barvám při malování pokoje, tyto barvy si nechte právě na zmíněné detaily a dekorace. Barevné polštáře, ale i samolepící tapety umí udělat hodně a promění pokojíček v útulné království přesně podle stylu i věku dítěte. Když ale dítě odroste, nebudete muset řešit celé přemalování pokoje do jiných barev, jen vyměníte maličkosti a to nezabere tolik času ani vás to nebude stát příliš peněz.

Starší děti si pak jistě už samy povědí, co se jim líbí a tak bude vybavování pokojíčku jednodušší a nejspíš i zábavnější.