Pro své ratolesti uděláme všechno, co jim na očích vidíme. Při realizaci jejich dětského pokoje se snažíme splnit jejich sny. Jak vybavit vhodně dětský pokoj?

Jakých chyb se vyvarovat při vybavování dětského pokoje a co v něm nesmí chybět?

Děti chceme vždy potěšit, nejvíce je chceme určitě potěšit skvělým dětským pokojíčkem, který bude vybavený přesně podle jejich představ. Jenže děti se mění, neskutečně rychle rostou a s tím, jak se vyvíjejí se jim i pokaždé líbí něco jiného. Takže, to co se našemu dítku líbí dneska, už se mu zítra líbit vůbec nemusí. Proto je dobré volit vybavení jejich pokojíčku s rozmyslem. Jakých chyb bychom se měli vyvarovat a co by v jejich malém království nikdy nemělo chybět?

pexels-photo-3662667

Jak staré dítě v něm bude?

Návrhy dětských pokojů si můžete projít třeba na internetu, pokud máte pochyby, obavy nebo otázky, nikdy se nebojte obrátit na odborníky. Na tom, jakou výslednou podobu bude dětský pokoj mít, totiž opravdu hodně záleží. Než se pustíte přímo do plánování nebo realizace svých představ v praxi, uvědomte si, pro jak staré dítě pokoj právě připravujete. Děti do doby, než začnou navštěvovat školu, potřebují mít v pokoji dostatek prostoru pro hry, naopak děti školou povinné tohoto prostoru tolik nepotřebují, jejich potřeby se přirozeně mění a více místa by tak měl zaujmout nábytek a samozřejmě i psací stůl se šuplíky.

pexels-photo-4713256

Vhodný materiál i detaily, na kterých záleží

Do dětského pokoje pak patří rozhodně jen vybavení z kvalitních a nejlépe přírodních materiálů, které jsou pro dítě vhodnější a samozřejmě i bezpečnější. Záleží i na výběru vhodné postele a matrace, děti se vyvíjejí, měly by mít v noci tu nejlepší oporu. Počáteční investice do vybavení takového dětského pokoje bude sice výrazná, ale určitě se vyplatí.

Důležité je ale i myslet na to, co se dítěti líbí, jaké barvy má rádo a potom si s těmito detaily můžete vyhrát. Vyvarujte se výrazným a sytým barvám při malování pokoje, tyto barvy si nechte právě na zmíněné detaily a dekorace. Barevné polštáře, ale i samolepící tapety umí udělat hodně a promění pokojíček v útulné království přesně podle stylu i věku dítěte. Když ale dítě odroste, nebudete muset řešit celé přemalování pokoje do jiných barev, jen vyměníte maličkosti a to nezabere tolik času ani vás to nebude stát příliš peněz.

Starší děti si pak jistě už samy povědí, co se jim líbí a tak bude vybavování pokojíčku jednodušší a nejspíš i zábavnější.