Jo, chataři a chalupáři. Pro ně je chata nebo chalupa takovým druhým domovem. Tráví tam sice mnohem méně času, než ve svém opravdovém domově, ale protože si tam jezdí odpočinout, těší se tam mnohdy víc, než do domova stálého, kde je to většinou jen z práce do práce, najíst, vyspat a zase dokola. A protože to na chatách a chalupách tak milujeme, měli bychom si je důkladně chránit.

Krom zabezpečení klasického, jako jsou mříže v oknech a na dveřích, kvalitní vstupní dveře a také požádání případných sousedů o občasný dohled, musíme udělat víc, abychom mohli být úplně v klidu. Jenou z dobrých voleb je pořízení si „oka“.
 

Můžete si pořídit kameru

Kamera má zabudovanou SIM kartu, která je otočná, tedy zabírá nějaký úhel, který je potřeba k odchycení potencionálního zloděje. A nebojte se, instalaci a obsluhu zvládne i laik. Jak jistě tušíte, kamera komunikuje s vaší mobilním telefonem, takžeokamžitě více, že se něco děje. Takovou kameru můžete instalovat všude, kde je samozřejmě signál mobilního operátora a kde je přívod elektrické energie.
 
Co kamerový systém pro rodinný dům zahrnuje?
 
Živé vysílání v reálném čase. To je úplně nejjednodušší systém. Skládá se z kamery a záznamového systému a sledovat ji můžete přes web. Jeho nevýhodou ale je, že tento záznam není možné sledovat zpětně.
 
Další možnost je jednoduchá kamery, která již svůj záznam ukládá a vy se na něj tak můžete zpětně odívat. Samozřejmostí už bývá také speciální přisvícení, což znamená, že kamery bez větších problémů funguje i v noci nebo za nepříznivého počasí.
 
Snadné, ale ne moc výhodné
 
Celé to pak vypadá jako domácí video. Vypadá to celkem dobře, ale přece jen to významný mínus má a popravdě, příliš se o něm nemluví. Problém by mohl nastat při řešení pojistné události. Pojišťovny totiž tyto kamerové systémy příliš neuznávají. Kamery musí mít atesty a musí odpovídat normám. Pokud tomu tak nebude, je docela dobře možné, že vám nezbude nic jiného, než si připlatit a koupit si kamerový systém od odborníků.