V pár bodech zde shrnu nejpoužívanější a nejhezčí vánoční dekorace, které mohou být k vidění v mnohých domácnostech.
vánoční dekorace
1.       Ovoce
·         Sušené ovoce, například jablko, pomeranč, či banán, může posloužit i k výzdobě a navození vánoční atmosféry.
·         Navléknutím na provázek docílíme zajímavé ozdoby, kterou následně můžeme pověsit jak na stromeček, tak i na jiných místech.
·         Dále můžeme využít špendlíky, jimiž zapíchneme jednotlivé kousky ovoce na záclonu, díky probodnutí vonných silic, jež ovoce (zvláště mandarinky a ostatní citrusy) obsahuje, dosáhneme nejen zkrášlení, ale také provonění domácnosti.
2.       Svíčky
·         Svíčky jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc snad pro všechny, nehledě na to, zda ctíte advent a poctivě zapalujete svíčky, nebo Štědrý den očekáváte dle kalendáře.
·         Správná vánočně naladěná domácnost by měla obsahovat takové množství svíček, aby výsledný efekt nebyl nahodile a minimalisticky, ale zároveň domov nepůsobil příliš uspořádaně, až okultisticky.
·         Svíčky samozřejmě můžeme ve speciálních držácích zavěsit i na vánoční stromek, což dodá večeru nenahraditelnou atmosféru.
3.       Co doma najdeme
·         Jako skvělá vánoční dekorace nám může posloužit i stará látka, s níž si ale samozřejmě musíme trochu pohrát. Na internetu se dá nalézt mnoho a mnoho návodů na vytváření různých ozdob, například květinek, růžiček, andělíčků apod.
·         Zkrátka to, co se nám už nikde jinde nehodí, je potřeba využít právě v takovýchto svátečních chvílích.
·         To stejné platí i pro zbytky z kuchyně, čímž nemyslím zbytky svíčkové ani jiného jídla, které se může zkazit, ale třeba skořápky od oříšků, skořici, anýz apod.
sváteční dekorace
4.       Vánoční věnec
·         Ať už adventní, nebo ne, věnec je jasnou známkou toho, že přicházejí Vánoce.
·         Vytvořit ho můžeme jak sami (nasbíráním různého jehličí, větviček, šišek a dozdobením svíčkami, stuhami nebo třeba mašlemi), tak si jej samozřejmě můžeme objednat, případně koupit na vánočním trhu
·         Věnec je krásnou vánoční ozdobou a snad bych řekla už i trochu tradicí.