Hraní různých her se v posledních deseti letech přemístilo z venkovních prostor do obýváků či dětských pokojů. Nejen mladí, ale i dospělí dnes místo venkovního vyžití dávají přednost tomu sedět u počítačů a herních konzolí a pařit jeden titul za druhým. Samozřejmě, nejedná se o nic vyloženě špatného, ale pokud člověk hledí do monitoru nebo na televizi celý den, není všechno v pořádku. Nejenže takto obvykle zanedbává pohyb, což vede k nabírání kilogramů, ale zároveň se mu takto ničí i oči. Přitom existuje celá řada her, které jsou stejně zajímavé jako ty počítačové, a přitom nejsou fyzicky ani duševně kdovíjak náročné .
šachové figurky

Jednou z takovýchto her je i úniková hra Kutná hora. Jde o velice zábavný počin, který si ale nezahrajete pouze sami. Budete potřebovat minimálně dalšího kolegu. Ovšem ani ve dvou to ještě není ono. I když je možné tuto hru takto hrát, pro lepší zážitek je dobré najít ke dvojici ještě alespoň jednoho, či lépe dva další účastníky. Obecně platí, že čím více lidí, tím lépe. Ovšem pozor, existuje zde limit hráčů, který nelze překročit, a to je osm lidí. V tak hojném počtu jde o velice zajímavou a zábavnou hru, která se vám na dlouhou dobu vryje do paměti.
skleněné figurky

Zajímavostí je, že úniková hra Kutná hora není určena pouze pro úzkou věkovou skupinu, ale teoreticky by ji měli zvládnout pochopit, jak mladí, tak i straší lidé. Tento titul nabízí zábavu v podobě luštění tajemství a různých hlavolamů. Nejde tedy o nic fyzicky náročného. Nebudete zde prakticky vůbec používat svou svalovou strukturu, ale za to maximálně využijete schopnosti své nervové soustavy.
sledování dírou
Hádanky jsou často velice složité, ale jelikož vás jejich vyluštění posune zase o kousek dál, vaše motivace přijít všemu na kloub nejen vás, ale rovněž i vaše kolegy požene rychle vpřed
. Nakonec uvidíte, že si tuto hru budete chtít vyzkoušet někdy v budoucnu minimálně ještě jednou.