Každá zdravá žena má menstruaci, nebo by ji alespoň měla mít, ale pokud je zdravá, tak ji má. Menstruace je období krvácení v menstruačním cyklu, je to těch pět dní, pro někoho možná i více, ale zkrátka jsou to ty dny, kdy člověk neví, co má dělat a co používat, aby nic nešlo vidět a hlavně, aby se nestala žádná nehoda s prokrvácením přes kalhoty. To je totiž opravdu nepříjemné, navíc když vám to nikdo neřekne a vy takto projdete půlku města. Většinou se to stává ženám, které mají velmi silnou menstruaci a nemohou se jít nějak upravit na toaletu – nemohou, zrovna nemají čas na to si jít vyměnit hygienické potřeby za čisté. Je to ale normální, nebo se to naštěstí, v lepším případě stane doma, a to v noci, kdy to žena neočekávaně dostane. To je potom možná trochu lepší, než aby se to stalo někde jinde mimo domov, to asi víme každá.

bolest

Menstruace je teda pro mnohé z žen velkou přítěží, protože kromě krve, o kterou se nějakým způsobem musíme starat na řadu přichází i problémy s bolestí, a to první dny menstruace, někdy i několik dní před menstruací a nejsou vůbec fajn. Jsou to šílené bolesti, které se nedají k ničemu přirovnat, ale nemá je úplně každá žena. Údajně se jedná o nějaký syndrom, takže to znamená, že by nás správně menstruace bolet neměla, i tak ale většina žen nějakou bolest pociťuje. Ne třeba vždy, ale většinou ano. Bolest se týká jednak zad, jednak podbřišku, takže nás bolí prakticky celý pás okolo vaječníků. Jak si ale takovou menstruaci usnadnit?

vložky

Samozřejmě je dobré používat správné hygienické potřeby, které vám udělají z menstruace poměrně příjemnou věc. Nejlepší menstruační pomůckou jsou menstruační kalhotky. Jak fungují menstruační kalhotky? Obsahují silnou vrstvu, která vám vaši krev bude zachytávat. Vy si je přeperete v ruce, hodíte do pračky a vezmete si nové, proto je lepší mít jich více nakoupených. Jsou kalhotky na různou sílu menstruace, takže vyzkoušejte, jaké vám sedí.