Starodávné čínské umění Feng Shui bylo založeno na jednoduchých principech. Jeho základem je harmonie lidského života, vytvoření šťastného domova a umění vše udržovat v tolik potřebné rovnováze. Prostředí, ve kterém žijeme, o nás hodně vypovídá. Skutečnost, že se nám momentálně nedaří ať už v práci či osobním životě, může mít zapříčinění právě v chaotické a špatně uspořádané domácnosti. Ukážeme si pár snadných tipů, díky kterým váš interiér dostane svěží nádech a budete se v něm cítit dobře vy i vaši hosté.
soška Budhy
Ložnice
Ložnice je nejdůležitějším pokojem ze všech. Je tedy nesmírně podstatné, aby v tomto pokoji volně proudila harmonická energie. Tok energie by mělo podpořit odstranění všech elektrických spotřebičů z dosahu. Postel by měla být přístupná z obou stran a měla by být přiřazena čelem ke zdi. V ložnici také zkuste odstranit přemíru nábytku, který by mohl potlačovat pocit volnosti a svobody. Do místnosti, ve které spíte, byste také neměli umísťovat zrcadlo.

Kuchyně
Říká se, že přes kuchyni prochází životní energie do domu. Sporák by měl být umístěn tak, aby měl kuchař přehled o celé místnosti. Doporučuje se také postavit lednici, sporák i dřez do pomyslného trojúhelníku. A pokud tyto tři spotřebiče spojíte zeleným kobercem, proudění energie je zaručeno. Nepřítelem Feng Shui jsou ostré hrany, proto raději volte kulatý stůl. Kruh navodí pocit sjednocení a spojuje členy rodiny.

Obývací pokoj
V obývacím pokoji stavějte židle a sedačku vždy čelem ke dveřím, aby všichni přítomní viděli na přicházející hosty. Zajistěte také dostatek světla – tmavé kouty zesvětlete dekoracemi, lampou či rostlinami. Televize by neměla být v centru pokoje. Ideálním středem je krb, který vnáší do pokoje hřejivé teplo.
útulný moderní byt
Výzdoba
Vhodnými bytovými dekoracemi dle učení Feng Shui jsou živé květiny a květiny s kulatými listy, obrazy vyjadřující pozitivní energii a svíčky. Vsaďte na výzdobu z přírodních materiálů a doplňky z křišťálů.
O umění Feng Shui se říká, že umí léčit. Špatně vybrané doplňky do bytu mohou zničit harmonii i pocit klidu. Toto umění udržuje v souladu dvě důležité energie – vodu a vítr. Voda je důležitým zdrojem zemské energie a vítr je zdrojem energie z nebes. Ctěním těchto prostých pravidel zajistíte, aby k vám tyto energie proudily bez zábran.