Koberce jsou dosud nepřekonanou podlahovou krytinou. Nemají konkurenci, co se týče měkkosti, hebkosti a jemnosti. V porovnání s tvrdou keramickou nebo kamennou dlažbou či plovoucí podlahou je to něco naprosto nesrovnatelného. Našlapovat naboso po tvrdé a studené dlažbě nebo plovoucí podlaze nemá s pohodlím nic společného, ovšem pokud preferujete vzhled krytiny na úkor pohodlí, prosím, nic proti tomu nemáme. My se ale raději projdeme naboso po měkkém povrchu a využijeme svá chodidla pro to, nač byla původně stvořena – pro rozkoš, kterou pociťujeme jak z příjemného doteku při chůzi, tak i z reflexních masáží.

koberec na podlaze

Mít doma koberec skutečně svádí chodit po něm naboso nebo v ponožkách, v domácí obuvi to není ono a jen málokdo si nechá ujít příležitost hýčkat chodidla něčím tak hebkým a příjemným. Jenže za měkkost platíme docela drsnou daň. Zatímco dlažbu a plovoucí podlahu udržíme v čistotě velmi snadno běžnými saponáty, s kobercem to tak jednoduché nebude. Na důkladnou očistu vysavač nestačí, protože sbírá pouze část nečistot, a drhnout jej ručně čistidlem na koberce je pracné a hlavně to nemá valný efekt. Potřebujeme něco, co si s nečistotami poradí efektivněji – čisticí stroj.

chodidla na koberci

Čištění koberců v Praze 5 je proces, který si poradí jak s různými skvrnami, vyšlapanými cestičkami a zašlapanými kousky žmolků prachu, tak i s nepříjemným zápachem. Ten se do koberce dostává zejména rozptýleným tukem z přípravy pokrmů, který na podlaze postupně žlukne, a pak nezapomínejme, že chůze naboso nebo v ponožkách do koberce také otírá náš pot spolu s bakteriemi, a co to znamená, si jistě domyslíte. Váš koberec i při důkladném luxování začne připomínat týden nemytá bosá chodidla. A na takto zapáchající podlahu se pak budete zdráhat pozvat jakoukoli návštěvu, která se jen letmo ke koberci sehne a cosi si pomyslí o vašich hygienických zvyklostech.