Není pochyb o tom, že betonové ploty patří mezi jedny z nejatraktivnějších. Ačkoliv nejčastější jsou stále ty z pletiva, především kvůli nízké ceně, mnoho lidí uvažuje o tom, že si pořídí právě ten betonový. Má totiž mnoho výhod.

Tou první, která nás hned napadne, je vzhled. Beton je velmi tvárný, a tak může majitel popustit uzdu své fantazii a vytvořit přesně takový tvar, který se přesně hodí k jeho domu. Výsledkem pak může být leckdy až umělecké dílo.

betonp3

Otázkou, kterou si přitom můžeme klást, je, zda ho můžeme postavit sami. A odpověď zní, ano, můžeme. Nic nám nebrání v tom, abychom si nakoupili potřebný materiál a pustili se do toho. Otázkou ovšem je, jak kvalitní práci odvedeme.

Jen málokdo z nás má totiž tolik zednických zkušeností, pokud tedy nepracuje v oboru, aby dokázal odvést skutečně profesionální práci, zvlášť tehdy, pokud nechce mít jen obyčejnou betonovou zeď, nýbrž tam chce mít i okrasné prvky.

betonp4

V tomto případě se může vyplatit zavolat profesionální firmu. Finančně to sice vyjde dráž, avšak budeme mít jistotu, že práce bude odborně provedena a že vám stavba při silnějším větru nespadne. Avšak, jak již bylo řečeno, je zde otázka ceny.

Jak se ale tato cena počítá? A co je v ní vlastně zahrnuto? Nejprve je nutné zmínit, že je stanovována u produktu betonový plot cena za metr čtverečný. Proč je tomu tak? Jednoduše proto, že je to nejlepší a nejférovější možnost pro obě strany.

A co je v ní započítáno? Především se jedná o mzdu zedníků a jiných zaměstnanců, kteří se na stavbě podílejí, a jejich pravidelnou přepravu na místo. Dále pak dodatečný materiál, což zahrnuje i jeho dopravu.

Záleží tedy jen na vás, jak se rozhodnete. Důležité je ovšem předem zvážit vaše možnosti a schopnosti, a to jak finanční, tak stavitelské, a až na základě toho provést konečnou kalkulaci a rozhodnutí. Jen tak nebudete později litovat.