Každý, kdo disponuje nějakými věcmi, určit potřebuje úložné prostory. Potřebujeme ukládat drogerii, oblečení, kosmetiku, ale zejména jídlo a drobné předměty. Určitě se vám už někdy stalo, že jste měli třeba nasekané bylinky, ale klasická plastová krabička byla moc velká a v mrazáku nebo ledničce zabírala zbytečně moc místa. Pokud i vy bojujete s místem v lednici, mrazáku, šuplících, zkrátka kdekoliv, mohly by pro vás být řešením uzavíratelné zip sáčky. Jsou to sáčky z pevného plastu, které se dají zavřít a kdykoliv znova otevřít. Díky své pevnosti mají dlouhou životnost, a lze je používat opakovaně, což je jedna z jejich obrovských výhod.

sušenky v sáčku

Mnoho lidí využívá tento typ uskladňování potravin právě z důvodu opakovaného používání, takže dochází ke snižování produkce plastů. Jsou vyrobeny z velmi pevného plastu, tudíž do nich můžete dát téměř cokoliv, samozřejmě s výjimkou ostrých předmětů. K dispozici máme mnoho rozměrů, takže nemusíte hrstku kopru uchovávat v obřím sáčku. Někteří lidé v nich uchovávají dokonce i tekuté potraviny. Nebojte se toho, a zkuste to taky. Nepoškozený zavřený sáček vám rozhodně nevyteče.

průhledný sáček

Určitě i vy doma používáte sáčky snad na všechno. Jenže většinou je po prvním použití asi vyhodíte. Málokdo se snaží jakýkoliv druh sáčku používat znova. Myslete trochu ekologičtěji, a raději investuje do kvalitnějších a pevnějších kusů, které vydrží déle než klasický mikroten.

Sáčky mají mnoho využití. Kojící ženy je používají k uchovávání mateřského mléka, můžete si v nich vyrábět led, nebo si do nich balit malé cestovní lahvičky s kosmetikou, když jedete na dovolenou. V neposlední řadě se dají velmi dobře používat například na uchování semen, přírodních dekoračních materiálů, nebo v nich můžete skladovat třeba malé kousky stavebnic, zkrátka cokoliv co je malé a těžko byste to hledali.