Myšlenky typu: umíte vše, zvládnete se o své miminko postarat? Únava a rozházené hormony vykonají své. Rozbrečíte se ještě v chodbě. Samozřejmě, že vše zvládnete. Jste maminka a na to nepotřebujete studovat tlusté bichle ani číst rady z diskuzních fór. Stačí láska, otevřené srdce a intuice. A to vše už máte.

Přesto přinášíme pár tipů, díky kterým zvládnete šestinedělí přece jen líp. 

miminko

Neodmítejte pomoc

Každá pomoc, která se nabízí přijde vhod. Neodmítejte partnera, když chce maličkého pohlídat, přebalit a uspat. Zvládne to, vydechněte. Už jen to, že nebudete nonstop ve střehu vám dodá energii na další šichtu. Připravte kočárek a pošlete tchyni ven na procházku. Vy mezitím odpočívejte, úklid počká. A pokud vám k tomu přinese navařené jídlo je to pomoc vážně největší. Zásoby vývaru v mrazáku jako když najdete. 

Tip: nebojte se požádat o pomoc. Někdy už je toho vážně moc, ale vaši nejbližší si toho nemusí všimnout. Nestyďte se za to.

Udělejte si zásoby

Divíte se, kam ty ubrousky a pleny mizí? Ano, zpočátku to jde závratnou rychlostí. Proto si už před porodem připravte zásobu vlhčených ubrousků, jednorázových přebalovacích podložek a plen. Nebudete je pak muset na fofr shánět.

Spěte

S miminkem se teprve sžíváte, ladíte se na sebe. K tomu hojení čerstvě po porodu, rozházené hormony a v hlavě tisíc myšlenek. Šestinedělí je náročné a únava v tom hraje hlavní roli. Proto kdykoliv vaše mimčo spí, ulehněte taky. Spěte nebo jen odpočívejte. Uklízet a vařit můžete, až bude vzhůru umístěné v nosítku nebo na hrací dece.

příroda

Jezte

Nezanedbávejte jídlo. Potřebujete palivo, abyste vše zvládla. Máte zvýšený výdej a tudíž nedovolte, aby vaše první jídlo byl suchý rohlík k obědu. Je jedno, že ještě nejste převlečená z pyžama, ale hned ráno se nasnídejte.

Choďte ven

Procházky na čerstvém vzduchu jsou očistné. Až vaše láska usne, nasaďte si do uší sluchátka a zaposlouchejte se do oblíbených songů. Nechoďte do obchodních center, ale do přírody. Načerpáte z ní klid a domů se vrátíte s čistou hlavou.

Vypněte internet

Pije málo nebo pije moc? Kolik je tak akorát? Jak často se má v noci budit? Nekaká příliš? Zapomeňte na tabulky a diskuzní fóra. Každé dítě je originál. Při pochybnostech se zeptejte dětského lékaře nebo kamarádky, která má 1 a více dětí. Googlení na internetu by dopadlo takto: půl dne byste strávila čtením různých diskuzí a závěr by byl takový, že vaše dítě trpí nějakou vážnou chorobou.