Řeknete si, to je jasné, že voda v bazénu musí být zářivě čistá, křišťálově průzračná a kdovíco ještě. Ale víte také to, že nestačí jen nalít do vody bazénové chemické přípravky? Že je zapotřebí také tvrdé manuální zručnosti, abyste všechny přívlastky vody opravdu splnili?

Leckdo Vám Vaše vodní povyražení může hodně závidět. A to dokonce tak, že někteří sousedé až nezdravě závidí. Takovou tou závistí doslovnou. Jenže oni ani netuší, kolik práce stojí za tím, aby Vaše vodní plocha byla tak skvělá!

Co všechno stojí za průzračnou vodou v bazénu?
Je to spousta práce a vědomostí, ale také zručnosti a dodržení časových úseků. Určitě musíte znát vše, čím docílit zdravou vodu, abyste se mohli bezstarostně vykoupat, a přitom nemít zdravotní problémy.

· Musíte neustále sledovat pH vody.
· Parné dny s sebou přináší růst řas a bakterií, kterému musíte předejít bazénovou chemií.
· Ruční čištění zajišťuje čisté stěny a dno bazénu.
· Musíte kontrolovat pískovou filtraci a potřebné hadice k tomu, aby dobře pracovala.
· Ani různé plachty nesmí chybět, pokud chcete zamezit nánosu větviček, nebo listů na hladině.

A to je jen takový zlomek toho, co všechno obnáší starost o bazén a jeho vodu.
Buďte připraveni, nebudete zaskočeni.
Vaši sousedé vidí jen Vaše cachtání a dovádění v bazénu, ale možná už nevnímají, jak se každé ráno, poledne a večer pohybujete u bazénu se zcela jiným úmyslem, než je koupání, nebo plavání.

Jak s teleskopickou tyčí běháte kolem bazénu a sbíráte okem viditelné nečistoty, abyste na noc mohli zakrýt bazén plachtou. Nebo nevidí, jak umísťujete chemické přípravky do vody, abyste zamezili množení řas.

Když budete připraveni na všechny eventuality v údržbě bazénové vody, nikdy nebudete nemile překvapeni, že Vám něco chybí, abyste problém vyřešil. Je opravdu důležité být připraven a dobře zásobován. A pozor, sezóna začíná!