Co je to láska? Přemýšleli jste někdy nad tím? Ale myslím tím, jestli jste se opravdu zamysleli, je to důležité. Určitě jste si všichni všimli, že žijeme v hodně uspěchané době. Ano, máme hodně užitečných zajímavých technologií, které nám usnadňují každodenní život, aleto není všechno. Všichni chtějí mít všechno jednodušší, chtějí vést spokojený život, přitom na nic nemají čas. Ano, to je přesně ono. Láska vyžaduje čas pro vytvoření pouta, vztahu…

romantika_laska_zamilovanost

Potřebujeme budovat důvěru jeden k druhému, naslouchat si, vzájemně se podporovat, být tu jeden pro druhého, když potřebuje… To je něco, co se nevytvoří za jeden den. Je na to vůbec čas? Čas! To je otázka, která nás v posledních letech stále více tíží.  Máme pocit, že času je nedostatek, přitom den má stále 24 hodin! Takže, kde je problém? Problém není v tom, že máme nedostatek času, ale v tom, že ten čas, který máme, neumíme využít. Neumíme čas využít k věcem, na kterých skutečně záleží.  A na lásce záleží ze všeho nejvíce! Pokud máme lásku, máme vše, ale bez lásky nejsme nic. Jako by nám něco chybělo, cítíme prázdno a snažíme se to prázdno v nás něčím zaplnit. A tak se postupem času stalo a myslím, že se s tím setkáváme stále častěji, že láska se stala synonymem pro sex.

svatba_zenich_nevesta

Ano, možná na chvilku přinese pocit blaženosti, ale po chvíli se znovu dostaví pocit prázdnoty. Proč? Protože to není totéž, co láska. Je to jen „třešnička na dortu“. Je to vyvrcholení lásky mezi lidmi, kteří se skutečně milují. Spousta lidí to nechápe, a proto se cítí prázdní, protože k tomu člověku ve skutečnosti nic necítí, nemilují ho , jen chtějí zahnat prázdnotu něčím, co za chvilku stejně odezní, pomine, a proto chtějí stále více. Je potřeba poznat skutečnou lásku, naučit se milovat. Skutečně milovat. To umí málokdo, proto dochází k tomu, že se lidé často rozvádějí. Protože po čase jejich zamilovanost vyprchá a zjišťují, že všechno není, tak růžové. Často zapomínají na to, že si navzájem slíbili, že spolu zůstanou v dobrém i zlém, když se dostaví zlé časy, vyřeší to rozvodem. Je to tak jednodušší, že? Ale takhle to nefunguje! Pokud skutečně milujeme, neopustíme svého milovaného v době, kdy je nejvíce potřeba stát jeden při druhém, to je skutečná láska. Pokud máte chuť, můžete si poslechnout písničku, která je popisem dokonalé lásky, zní to skoro jako pohádka:)