Snad úplně každý potřeboval někdy nutně tak zvanou izolepu. Je to rozhodně nejrychlejší způsob, jak k sobě spojit naprosto dva odlišné konce, aniž bychom nad tím dlouho přemýšleli, jak to udělat. Lepicí pásky nejsou jen v průsvitném provedení, je jich na trhu k dostání daleko více. Tím se samozřejmě zvyšuje více možností, jak je využít.

izolepa

  1. Standardní pásky – jedná se prakticky o izolepy, jak je běžně známe nebo používáme. Vyrábí se nejen v různých šířkách, ale i dokonce odlišných barvách, případně s potiskem. Menší rozměry jsou vhodné na menší plošné lepení a na přelepení krabic případně jiných možných obalů nebo objemnějších ploch používáme širší rozměry. Vyznačují se nejen svojí lepivostí, která drží materiál pohromadě, ale také pevností a pružností. Tak se pozná kvalitní zpracování, což zaručí upravený polypropylen.
  2. Oboustranné – jedná se o pásku, která skvěle lepí z obou stran. Vyžaduje především zručnost, jelikož si hravě k ní můžeme přilepit prstíky, to ale určitě není náš záměr.

lepící pásky

  1. Krepové – rozhodně se jedná o velkého pomocníka při malování. Samozřejmě jejich místo nebude v toaletním stolku žen, vedle různých malovánek a make-upů. Jedná se o klasické malování místností, ale i fasád nebo jiných částí věcí, kam nechceme, aby pronikla barva. Výhoda je, že se pak snadno sundají a nezanechají po sobě ani památku, že zde posloužily jako oddělovač nebo ochránce jiného prostoru.
  2. Papírové – dříve se úplně běžně používaly, než je z velké části nahradily izolepy, jak je známe z dnešní doby. Přesto se s nimi úplně běžně setkáváme. Zastánci ekologie a recyklování nebudou používat k lepení krabic nic jiného, než tyto papírové lepicí pásky. V podstatě nejen pěkně splynou s barvou kartonu, ale také se dají dobře recyklovat rovnou s papírem. Nevýhodou je, že je papír potřený lepidlem, který běžně držet nebude, pokud se nenavlhčí vodou. Také je daleko snadnější možnost jejich protrhnutí.
  3. Ostatní – druhů je skutečně další velké množství, například strojní, elektroinstalační, transparentní z celulózy, pevné s vyztuženými skelnými vlákny a další, které můžeme použít podle situace a možností.