Nenechávejte své ratolesti na pospas sociálních sítí, pokud to dopustíte, nebudou připravené pro praktický život a mohou se z nich stát oběti nekalých živlů, které zneužijí jejich důvěřivost a hlavně naivitu. Veďte své děti k samostatnému uvažování a k zodpovědnosti za svůj život. Můžete je na to připravit i tím, že jim umožníte pohybovat se více venku v přírodě, vést je ke sportu a orientaci v terénu. Naučte je také nespoléhat se na navigační systémy v mobilním telefonu, ale na docela obyčejnou papírovou topografickou mapu. Ta vás nikdy nezklame, není závislá na nabíječce ani na součinnosti webových serverů.

Luční bouda a Sněžka v Krkonoších

Jednou z cest, jak umožnit dětem praktickou zkušenost pobytu v přírodě, je výlet do Krkonoš s pronajatým vozem z Prahy z půjčovny aut. Je tu mnoho krásných lokalit, které dětem umožní uvědomit si, jak je naše země překrásná, a jak vzácná jsou přírodní bohatství kolem nás. Krkonoše patří k nejkrásnějším pohořím světa a jsou unikátní i tím, že jejich součástí je i severská tundra.

Do Krkonoš můžete vyrazit v průběhu celého roku, dají se tu podnikat výlety na kolech i pěší turistika v podstatě bez omezení, pouze v zimě s přihlédnutím na stav sněhu a lavinové nebezpečí. Můžete také využít pronájmu vozu z Prahy z půjčovny aut Autopůjčovna Milan, vozidla jsou v perfektním technickém stavu a můžete se o to lépe soustředit na váš cestovní plán.

Mumlavské vodopády

Harrachov – Krkonoše bývají hlavně v létě a v zimě plné turistů, a to zejména ve střední a východní části, tedy v Peci pod Sněžkou, v Janských Lázních a ve Špindlerově Mlýně. Západní Krkonoše jsou naopak méně zalidněné, a chcete-li si užít klidnou dovolenou, zamiřte do východní části Harrachova – do Rýžoviště. Je to odtud kousek na Mumlavské vodopády.

Rokytnice nad Jizerou – krásnou dovolenou prožijete i v Rokytnici nad Jizerou, zejména v její západní části (v Dolní Rokytnici). Ubytujte se třeba pod kopcem Studenov a podnikejte odtud výlety po okolí. Přes Studenov je to také jen pár kilometrů do Harrachova – Rýžoviště.