V dávných dobách našich babiček a prababiček bylo zvykem prádlo prát na valše, jídlo uchovávat ve sklepích a nebo ve sněhu, jídlo se vařilo na kamnech, ve kterých se topilo dřevem, podlaha se zametala koštětem a okno se umylo octovou vodou. Zubní kartáčky nahrazoval popel a nebo ručně vyráběné zubní kartáče. Káva se připravovala na ručním mlýnku a zalévala se horkou vodou, ovšem když byla. Od mé babičky vím, že se v dávných dobách vařila cikorka. Dnes moderní doba pokročila, dnešní ženy mají už k ruce pokrokové pomocníky pojďme si je představit.

myčka na nádobí

Myčka na nádobí

V prvé řadě bych začala kuchyní, když se dáme do vaření, nádobí se kupí, když se rodina rozhodne pořídit myčku na nádobí ušetří v průměru až 60 % vody, než mytí nádobí pod tekoucí vodou. To už při čtyřčlenné rodině může být hezká úspora. Ráda bych také doplnila, že úspora času je pro dnešní moderní ženu nespočítatelná.

Robotický vysavač

Když si rodina domů pořídí čtyřnohého miláčka a nebo se rozroste o miminko. Nepořádek na podlaze v podobě chlupů, nečistot, rozlitého pití bude opravdu velký. Tento pomocník dokáže udržet vaši podlahu ať už koberec, lino nebo dlažbu v perfektní čistotě, stačí připravit plochu a vysávání může začít. Je tiché, zdatnější uživatelé mobilních telefonů si mohou i nainstalovat aplikaci. Touto aplikací se propojí s vysavačem a mohou si zvolit rychlost vysávání, hlučnost a případně si i nastavit čas kdy začne vysavač vysávat.

sušička na prádlo

Sušička na prádlo

Automatickou pračku bych už asi nezmiňovala ta je myslím už v každé domácnosti. Sušička na prádlo už také poslední dobou získává na oblibě. Maminka s malými dětmi bude využívat především přednost, že prádlo bude hygienicky čisté i bez žehlení, ano! Díky sušičce už Vaše prádlo nebude potřebovat žehlení, bude krásně provoněné a hebké. Ve filtru zůstanou všechny chlupy od vašich miláčků, vlasy a textilní nečistoty oděvu. Váš dům se zbaví přebytečné vlhkosti, protože už nebude sušák s mokrým prádlem viset několik dnů. Ano, Váš oblíbený kousek si budete moci vzít už za několik hodin na sebe.