Mobilní telefony jsou samozřejmě nedílnou součástí našich životů už nějakou dobu. Většina lidí si bez mobilních telefonů nedokáže představit jejich běžný den. Je to naprosto normální, jelikož dnešní doba je právě takto nastavená a bez mobilních telefonů ani fungovat normálně nejde. Samozřejmě se bavíme o běžném životě, kde musíme plnit práci, běžný život a tak dále. Pokud by si člověk žil podle sebe a nepotřeboval plnit podmínky společnosti, samozřejmě by mobilní telefon k životu nepotřeboval. S mobilními telefony je ale ruku v ruce spjato samozřejmě i telefonování.

Žena s mobilním telefonem

Telefonování je u lidí docela dost probírané téma. Lidé se v tomto směru dělí na dva tábory. Někteří lidé z telefonování nemají žádný problém, naopak by s mobilem na uchu vydrželi klidně celý den a jsou díky tomu ve svém živlu. Opačná skupina lidí zažívá docela dost nepříjemné pocity kdykoli, kdy má zvednout mobilní telefon a zavolat někomu, koho neznají. Často se to nemusí týkat jenom neznámých lidí, ale klidně i lidí, s kterými se v běžném životě normálně baví. Dnes se společně podíváme na to, jaké jsou možnosti těmto nepříjemným pocitům vyvolaným telefonováním předcházet. 

Muž s telefonem

Komunikační kurzy 

Spousta lidí má k těmto kurzům a aktivitám, které vás takto zdokonalují docela špatné názory. Mají pocit, že je to naprostá zbytečnost a v ničem jim to nepomůže, pouze to z nich vysaje nějaké peníze. Ovšem tohle je veliký omyl. Většinu těchto kurzů vedou opravdu diplomatičtí profesionálové, kteří vás dokáží psychicky připravit na všechno možné. Je sice zvláštní tomu uvěřit, ale i telefonování se dá svým způsobem naučit. 

Představa osobnosti 

Spoustu lidí podvědomě děsí právě to, že při telefonování nevidí druhého člověka, který s ním volá. Přicházíme tedy o možnost vidět jeho řeč těla, gestikulaci a jak se opravdu cítí. Právě při tomhle vám může velice pomoci, když si při telefonátu budete představovat, jak asi člověk vypadá a v jaké místnosti se s ním bavíte.