Estetika

V některých přímořských letoviscích, například na ostrově Gran Canaria, bývají návštěvníci ubytováni v bungalovech s malým zahradním bazénkem. Již zdáli na první pohled vypadá toto prostředí velmi příznivě a přátelsky, nepřipadáte si tu jako ve velkoměstě, kde ční do výšky mnohapatrové budovy, což působí tak trochu depresivně. Z estetického hlediska lze bungalovům stěží něco vytknout.

výškové budovy

Nepřetopíte

Značnou výhodou přízemních objektů typu rodinných domů na klíč bungalovů jsou nižší náklady na vytápění. Je to výhodné zejména v tom, že tu můžete snadno vybudovat topení v podlaze, které se vytápí na nižší teplotu, než radiátory, a nebude navíc nutné tahat trubky topení do patra pomocí stoupačky, a to mnohdy s využitím pohonného čerpadla.

Vše je v dosahu

Chůze po schodech je doporučována mnoha odborníky jakožto jeden z nejúčinnějších nástrojů pro procvičování klenby chodidel a posilování svalstva dolních končetin, ovšem to nutně neznamená, že musíte mís schodiště přímo doma. Po schodech lze chodit například uvnitř rozhleden, v rámci prohlídkových okruhů hradů a zámků, anebo třeba v Praze po Starých zámeckých schodech na Malé Straně.

Vás by však mohlo zajímat, že bungalov je objekt, kde je vše v blízkosti, jaksi v dosahu jen pár kroků. Odběhnout na toaletu, do koupelny, do kuchyně nebo do dětského pokoje tak nepředstavuje prakticky žádnou námahu, což oceníte zejména, když jste unavení, ospalí nebo nemocní.

krásný bungalov

Nezabijete se po pádu z žebříku

Představte si, že máte dům postavený v sousedství listnatého stromu. Rok co rok se na podzim listí objeví na zemi a vy jej musíte shrabat a někam odvézt. Některé listy však mohou spadnout do okapu, odkud je záhodno je vyprostit, aby se nezanesla okapová roura a nepřetékala při dešti dešťová voda na fasádu. Máte-li dům ve stylu bungalovu, nebude to takový problém, jako u domu o více patrech. Přece jen je velký rozdíl vylézt po žebříku do necelých tří metrů, odkud případný pád obvykle přežijete bez úhony, nebo jen s lehkým zraněním, anebo šplhat do šesti metrů, což je již výška, která stačí na smrtelný úraz.